Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-12-2009, 13:45   #109
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Jeżeli idzie o temat "języki obce vs języki nieistniejące". A za taki język nieistniejący trzeba uznać elficki to nie mam nic przeciwko temu aby je zastępować znanymi sobie językami obcymi, ale:

- jeżeli mówimy o klimacie rozgrywki to język elficki jest opisywany jako język śpiewny, miękki, swobodnie płynący; więc - jak zauważył Azazello - znacznie lepiej pasowałby język z grupy romańskiej (włoski, francuski czy hiszpański) ze względu na miękkość i śpiewność wypowiedzi lub słowiański (rosyjski, czeski) ze względu na swoisty, naturalny w tych językach, potok i śpiewność. Język krasnoludzki, jako język twardy, sylabiczny to zdecydowanie grupa germańska czy nordycka. Ale nie o to idzie; niech i ten angielski będzie tym elfickim. Problem z klimatem ja widzę gdzie indziej - w samym kontekście użycia tego języka. To jest tylko przekleństwo, nawet nie wypowiedź...

- drugi problem widzę w samym słowie. Które mnie pasuje jak pięść do oka. Wydaje mi się, że jest kilka innych o podobnym ładunku emocjonalnym, a mniej... oklepanych.

PS. Tak to jest jak się pisze posta za długo :/
Już jest prawie nie na temat...
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 28-12-2009 o 13:45. Powód: PS
Aschaar jest offline