Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-12-2009, 20:44   #78
Kaworu
 
Kaworu's Avatar
 
Reputacja: 1 Kaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputacjęKaworu ma wspaniałą reputację
Kabaszu, już spieszę z wyjaśnieniami

Mit o Ozyrysie to legenda, mit. Nie wiadomo, skąd miał zdolność do dobrego wpływania na pola uprawne i czy ją w ogóle miał. Możliwe, że był w jakiś sposób inny i z tego powodu opuścił Salatrus i został bóstwem ludzi, możliwe, że ukradkiem nawoził pola ludzkimi zwłokami, gdy nikt nie patrzył W tej legendzie nie chodzi o zdolność Ozyrysa do uprawiania ogródka, tylko o jego powiązanie z Sekhmet. Nie wiem co bym mógł tu jeszcze wyjaśnić...

Biały Kruk- tak, wiem, że Kruki mają zabijać i nieść śmierć a przy tym świadczyć usługi grabarzy Biały Kruk to najpewniej mit w który wierzy garstka młodych Kruków. Nie widzę w tym niespójności, tak jak ludzie mają mity o tym, że zamieniają się w krwiożercze istoty, np: wampiry, tak Kruki mogą mieć własny mit o tym, jak zmieniają się w coś, co niesie ciepło i życie wszędzie tam, gdzie spojrzy. Ludzi kręci sama myśl o tym, że mogą zabijać, Kruki są zaintrygowane wizją samych siebie jako uzdrowicieli. Obie te wizje są jednak nierealne. W tym wypadku mit to akurat efekt czysto psychologiczny, bez żadnych historycznych nawiązań itp...

I nie, nie mam zamiaru odegrać "Wielkich Poszukiwań Źródła Życia" Możesz spać spokojnie (swoją drogą to dziwne, że dopiero teraz masz jakieś ale, skoro ten mit był na karcie postaci od samego początku... )

Coś jeszcze, czy wszystko jasne?
 
Kaworu jest offline