Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2009, 23:30   #102
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Ostatnio przesłuchałam dwie interesujące płyty.
Pierwsza z nich to ostatnia płyta projektu pod nazwą Avantasia, krążek o nazwie "Scarecrow" poprzedzony całkiem niezłym singlem 'Lost in space'.
Osobiście z tej płyty najbardziej polecam tytułowy utwór oraz naprawdę ciekawy kawałek Twisted Mind.

Sama Avantasia prezentuje styl muzyczny chyba najlepiej określany przez nich samych- metal opera, chodź wedle podziału rodzajami, jest to power metal.

YouTube - Avantasia - Twisted Mind

Drugą przesłuchaną przez mnie płytą była "Termination Bliss" szwedzkiej grupy Deathstars. Muzyka jaka tworzą balansuje pomiędzy metalem, gotykiem a industrialem. W tematyce zarówno tekstów jak i teledysków widać inspiracje zarówno totalitaryzmem jak i cybertechnologią. Sama stylistyka członków zespołu nieodmiennie mnie kojarzy się z Merlinem Mensonem co niestety jest minusem;p.

Kawałek 'Blitzkrieg'
YouTube - Deathstars - Blitzkrieg
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem