Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2010, 17:22   #14
Irrlicht
 
Irrlicht's Avatar
 
Reputacja: 1 Irrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znanyIrrlicht wkrótce będzie znany
Przypominam, że w grze istnieje coś takiego, jak akcje po głównym poście. Sprowadza się to do tego, że jeżeli ktoś chciałby zadać pytania wiedźmie, to nadal może i ona mu w tym odpowie. To nie jest tak, że zawsze, kiedy zostawiam was przy jakiejś scenie, to musicie tą scenę odgrywać i wsjo, czarownica sobie pogadała i nie można z nią już.
Po drugie, oczywistość i npcowanie. Poniekąd was ponpcowałem, ale raczej było oczywiste, że nie zabijecie kogoś, kto ma informacje dla was i wskazuje dla was wyjście, stąd dłuższy post i akcje założone niejako od początku, jednak jeśli ktoś ma ochotę rozejrzeć się po domu wiedźmy czy coś spróbować z niego gwizdnąć, to nadal można. Można nawet ją zaatakować, tylko że wtedy reszta sceny, tj. tego, że wiecie, że gdzieś jest portal do Sigil, etc. przestaje istnieć, a ja opisuję akcję, jak wybraliście. W ten sposób sesja nadal jest grywalna i miła, a przestaje istnieć liniowość, bo prezentuję tylko coś prawdopodobnego. Ostatecznie, możecie jej nie uwierzyć i iść na zachód. Albo zaatakować tego kościstego githzerai, przecież brzydki jest.
Jeżeli postanowicie zrezygnować z chaty wiedźmy w ogóle, pomieszczenie z ołtarzem nie musi znajdować się na samym dnie przepaści. Może się tam znajdować na przykład starożytna komora gazowa.
Poza tym, resztę można dopytywać się na gg, ewentualnie zadeklarować się.
Rzecz inna, na samym dole waszych postów można wpisywać coś, co nazwałem „przed-deklaracjami”. Wpisujemy to między nawiasy kwadratowe: []. Podam przykład, żebyście mieli jasność:
[Jeżeli te cienie będą chciały dotrzeć do ołtarza, to go osłonię]
[Jeżeli z tych rowków zaczną wysuwać się ostrza, to odskakuję].
Mówiąc krótko, przed-deklaracje programują waszą postać tak, by zrobiła coś, jeśli zaistnieje jakiś czynnik. Daje wam to większą kontrolę nad postacią i reakcjami, przy czym, wiadomo, z rowków niekoniecznie muszą wyskoczyć ostrza, tylko na przykład różowe pomponiki. Jest to ważne, wbrew pozorom.
Dodałem fragment do zagadki z cieniami, żeby była jaśniejsza.
 

Ostatnio edytowane przez Irrlicht : 09-01-2010 o 19:51.
Irrlicht jest offline