Wątek: Scion?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2010, 17:07   #10
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
To może w ramach tłumaczenia się czy może raczej wyjaśnienia, dlaczego pisałem w tym temacie, a nie pisałem w temacie rekrutacyjnym. Nie traktuj poniższego proszę jako przytyk personalny; są to po prostu moje przemyślenia...


Po pierwsze i chyba najważniejsze. Post rekrutacyjny, jest bardzo dobry pod względem pisarskim i, przynajmniej w mojej opinii, beznadziejny pod względem wprowadzenia do gry. Nie daje, albo ja nie widzę (co też jest opcją) żadnych wskazówek co do tego gdzie, jak, o co i po co - będzie (czy przynajmniej zacznie się) sesja. Oprócz enigmatycznego "być kim chcecie i mieszkać gdzie chcecie" nie daje żadnych wskazówek co do tego jakiej klasy mają to być postacie. A jestem zdecydowanym przeciwnikiem wprowadzeń z cyklu: "Twoja postać nagle i niespodziewanie postanowiła rzucić całym dotychczasowym życiem, z rokersa przerobić się na pana profesora; zostawić ukochanego HD i wyjechać do Europy archeologicznie grzebać w piasku, tylko dlatego, że masz w sobie krew Aresa"... bo coś takiego wywala koncept postaci przez okno. Po prostu nie wiem gdzie mam skończyć historię. Jeżeli mam tworzyć jakieś artefakty (czyli być w ich posiadaniu) to raczej muszę być świadomy tego, że mam w swoich żyłach "boską" krew - znów - czy obojętne jest czy to akceptuję i coś staram się z tym zrobić/wykorzystać czy akceptuję, ale nie korzystam, czy odrzucam wmawiając sobie urojenia i inne takie? Moim zdaniem to ma duży wpływa na kreację postaci, a tej informacji tam (w rekrutacji) nie widzę...

Po drugie - dla mnie osobiście ważne jest z kim gram. I zawsze zastanawiam się nad sesją w której GM mówi: "wolno to i tamto", a potencjalni gracze wyskakują z: "a ja chcę owo". Skoro w rekrutacji napisano 8 panteonów; to dla mnie zastanawianie się nad Atlantydami jest co najmniej bezcelowe... Nie lubię jak po dwu postach sesji okazuje się, że zmieniane są zasady bo cokolwiek się komukolwiek uwidziało...

Po trzecie - termin rekrutacji jest do 28/02/2010, a mamy 14/10/2010... Nadgorliwość gorsza od...


Pozdrowienia, A
 
Aschaar jest offline