Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2010, 22:48   #31
Cosm0
 
Cosm0's Avatar
 
Reputacja: 1 Cosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputację
Echidna a propo posta powyżej -->

Przyzwyczajony do DnDowskiej mechaniki w bardziej lub mniej rygorystyczny (w zależności od sesji) sposób trochę mi brakuje jakiś ramowych zasad - rozumiem, że mamy się w takiej sytuacji kierować własnym wyczuciem bazując na Twoim przykładzie (deszcz - magia wody?). Ciężko by mi było wyczuć czy dana cecha/zdolność mojej postaci miałaby być odwzorowana w jakiejś umiejętności i jeśli tak to w jakiej konkretnej, np. czytanie w myślach? umiejętność magicznego leczenia? itd... itp... No bo powiedzmy, że moja postać nie miałaby umiejętności magia wody - czy to oznacza, że deszczu nie wyczaruje w ogóle lub z małym prawdopodobieństwem? Nie wiem jak bardzo ogólnikowe miałyby być te umiejętności i jak bardzo rozgałęzione - czy wystarczyłby po prostu talent magiczny, czy miałoby się to dzielić właśnie na magię wody, ziemii, ognia, umysłu, etc...
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.
Cosm0 jest offline