Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-01-2010, 02:35   #38
echidna
 
echidna's Avatar
 
Reputacja: 1 echidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemuechidna to imię znane każdemu
Jeśli o konsultacje KP chodzi, to w momencie w którym dostanę KP i ją przeczytam wysyłam do potencjalnego gracza informację o tym, czy mam jakieś zastrzeżenia. Moje zastrzeżenia dotyczą tylko tego, co w moim mniemaniu jest niezgodne z podanymi przeze mnie zasadami. Całej reszty nie komentuję.

Co do umiejętności - od gracza zależy ile i jakie weźmie, więc faktycznie umiar gracza jest jedynym ograniczeniem. Póki co nie zdarzyła mi się karta bohatera, który byłby przeładowany umiejętnościami.

Tak, w karcie muszą być zaznaczone takie rzeczy jak czytanie i pisanie (w średniowieczu przecież niewiele osób było piśmiennych, a właśnie w takich realiach grać będziemy), należy również zaznaczyć wszystkie inne umiejętności (pływanie, wyrabianie garnków z gliny, szydełkowanie, jazda konno, posługiwanie się bronią, gra w karty etc.)

O tym kto jest mocniejszy, a kto słabszy decydują te atrybuty, które są zapisane w KP, czyli 9 cech + umiejętności.

Mag o dużej inteligencji będzie lepszym magiem niż ten niezbyt rozgarnięty. A jeśli dodatkowo będzie posiadał umiejętność magii wody np., to będzie jeszcze lepszy (w tej dziedzinie oczywiście)

Podobnie wojownik o wysokiej sile i zręczności będzie lepszy niż wojownik słaby i niezdarny. Dodatkowymi atutami będą umiejętności takie jak uniki, robienie zwodów, czy cokolwiek innego w tej tematyce. Oczywiście w bezpośrednim starciu dwóch wojowników mieć będzie znaczenie również to na jakim poziomie mają szermierkę, czy walkę toporami, jeśli właśnie tą bronią będą walczyć, lub też walka wręcz, jeśli przyjdzie im się zmierzyć w karczemnej bijatyce.

W każdej innej profescji (złodziej, zwiadowca, szpieg, cokolwiek...) jest podobnie. Chyba każdy potrafi wyczuć, które cechy i umiejętności są najważniejsze dla jego profesji.
 
__________________
W każdej kobiecie drzemie wiedźma, trzeba ją tylko w sobie odkryć.
echidna jest offline