Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2006, 20:34   #3
Pseudo
 
Reputacja: 1 Pseudo ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał Darken
Jak przygotowujecie się do zwyczajnej sesji?
Zazwyczaj wymyślam parę ciekawych motywów , które chciałbym umieścić na sesji, dobrze je przygotowuję. W czasie sesji gracze krążą od jednego takiego elementu (Wyboru lub Przeszkody*) do następnego. Zapchajdziury* są w 60% improwizowane.
Jeżeli gracze napotkają na swej drodze jakiegoś BNa, którego wcześniej nie przewidziałem to na następną sesję ów BN napewno będzie rzetelnie rozpisany.

Cytat:
Napisał Darken
Jak wyglądają wasze przygotowania do sesji, gdy zebrali się nowi gracze albo kupiliście nowy setting?
Nabór do sesji zazwyczaj robię na jakimś forum. Tam po prostu mówię czego oczekuję od graczy i ew. z grubsza opisuję setting i gracze mają się zastosować.

Cytat:
Napisał Darken
Jak odnosicie się do histori postaci, co pozwalacie graczom umieścić w takowej?
Wszystko w granicach zdrowego rozsądku (jako MG jestem trochę symulacjonistą). Ja zazwyczaj mam jakieś zastrzeżenia bądź pytania co do historii postaci i każe lepiej rozpisać interesujące mnie zagadnienie.

Cytat:
Napisał Darken
Czy pozwalacie graczą "na żywo" tworzyć elementy na waszych sesjach(zdarzenia/lokacje/postacie)?
Na sesji to ja jestem MG i to ja wymyślam nowe elementy sesji.

* Istnieje podział sesji na Przeszkody (np. walki), Wybory (wybory wpływające na dalszy wygląd sesji) i Zapchajdziury(nazwa robocza, Zapchajdziury to wszystko pomiędzy pozostałymi elementami przygody [podróże, opisy pogody itp]).

Pozdrawiam.
 
Pseudo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem