Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2010, 22:11   #1
JPCannon
 
JPCannon's Avatar
 
Reputacja: 1 JPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputacjęJPCannon ma wspaniałą reputację
Mutants & Masterminds

Ostatnio szukałem systemu rpg który pozwalał by na granie super bohaterami. Kolega polecał mi Chempionsów, ale jest to dość stary system i ciężko mi nawet było znaleść gdzie kolwiek podręczniki do niego. Jednak po niedługich poszukiwaniach w końcu się udało Odnalazłem gre Mutants & Masterminds. Jest to świat czysto heroiczny gdzie bohater może być niemalże każdym kim sobie wymarzy, zachowując minimalnie humanoidalną forme :P Mianowicie bohater może być mutantem, kosmitą, super-herosem, kims ala Iron-man czy jakim kolwiek tego typu bohaterem. Wybór mocy i opcji jest tak ogromny, że zwykle ciężko jest się w ogóle zdecydować jaką postać chce się stworzyć. Poza tym doliczjać do tego ilość atrybutów i umiejętności, okazuje się, że równie ciekawa może być postać bez żadnych mocy, a tylko w ludzkimi umiejętnościami. Mam pytanie czy ktoś zna ten system, lub byłby bardzo chętny do pomocy przy zrozumieniu zasad tej gry? :P Podręcznik jest bardzo intuicyjny, niestety mimo nie najgorszej znajomości języka angielskiego, męczy mnie ciągłe czytanie w tym języku, zwłaszcza gdy nie rozumiem części słów i musze co chwila męczyć się ze słownikiem Może ktoś zna lepiej zasady tego systemu i mógłby w skrócie je opisać.
 
__________________
"Miłość której najbardziej potrzebujesz to Twoja własna do siebie samego"
JPCannon jest offline