Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2006, 22:48   #101
jabko
 
Reputacja: 1 jabko ma wyłączoną reputację
Pratchett, King, pewnie wszyscy dobrze znacie.
Ale nie trzeba szukać daleko, wszak w Polsce ilu mamy wspaniałych autorów np. Waldemar Łysiak.
Moja ulubiona książka jest jego autorstwa: "Flet z Mandragory". Przez niektórych ludzi uważana za dratyczną, dla mnie była po prostu bardzooo ciekawa (ale ja skrzywienie chyba mam). nie będę jej tu strzeszczał, ale ją polecę.

Inna książka tegoż autora to: "Wyspy Bezludne". Podzielona jest na chyba 22 rozdziały z czego każdy opisuje jakąś postać. Autor opisuje je z humorem i naprawdę fajnie Po przeczytaniu jego książek ma się pewnego rodzaju niedosyt, że już książka się skończyła, a chciałoby się jeszcze i jeszcze...

Hłasko i jego opowiadania: "Palcie ryż każdego dnia". Także polecam. Jest to taki zlepek opowiadań, troszkę dziwny bo jest to z jednej strony dość smutne opowiadanie, ale z drugiej strony napisane z humorem, ale to jest moje odczucie (a ja skrzywienie mam )

"Błękitne żagle" - następny zbiór opowiadań, nie pamiętam niestety autora Polecam zwłaszcza "Żmiję" jak ktoś by dostał gdzieś tą książke w ręce.
 
jabko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem