Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-03-2010, 16:36   #25
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Jak obiecałem - post już jest. Mamy lekkie wyprzedzenie w stosunku do planu - więc na posty czekam do środy, ale... 24 marca.

Wydarzenia w poście dzieją się w takiej kolejności jak starałem się je przedstawić. Oczywiście to, że kogoś nie wymieniłem z imienia w poście nie znaczy, że coś go ominęło. Po prostu niektóre postacie zauważyły coś więcej...

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do konsultacji.

*****

Trochę o samych wilkach: Dla wielu wilk jest symbolem wolności i żyjącej przyrody. Pomimo obiegowej opinii wilki nie atakują ludzi i nie zbliżają się do ludzkich siedzib. Tylko brak naturalnej zdobyczy (głównie rogacizny) zmusza je do ataków na zwierzęta gospodarskie, a w skrajnych przypadkach na ludzi. Pomimo praktycznie całkowitej ochrony niektóre gatunki wilków narażone są na wymarcie.

Bawarska populacja wilków to około 100 osobników i pomimo ochrony oraz prób rewitalizacji populacji gatunku – od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Główną przyczyną jest ponad 70% śmiertelność szczeniąt w pierwszym roku życia, a należy pamiętać, że w każdej watasze tylko para alfa ma przychówek...

Więcej – chociażby Wikipedia...
 
Aschaar jest offline