Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2010, 00:00   #11
Adr
RPG - Ogólnie
 
Adr's Avatar
 
Reputacja: 1 Adr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputacjęAdr ma wspaniałą reputację
Nie miałem czasu odpisać jak pojawił się post. a potem zapomniałem o tych uwagach Aschaara.

Co do terminologii? to rzeczywiście nie jest to etiuda w słownikowym znaczeniu. Jakoś w fazie pomysłu ktoś rzucił hasłem etiuda i tak zaczepiło się to w świadomości, że zostało przeszczepione do komentarzy.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post
Mnie osobiście czytałoby się lepiej gdybym nie był, aż tak prowadzony po sznurku, gdybym mógł sam wybierać klucze i znajdować znaczenie symboli (zwłaszcza, że część kluczy wydaje mi się wyznaczona "na siłę" - celowo przejaskrawiona - jakby miała czytelnika tylko na coś przygotować...)
Tak tu muszę się też zgodzić, że cześć słów-kluczy wybrana jest celowo i z premedytacją (przynajmniej w moich postach) albo dla zabawy z czytelnikiem lub dla zamanipulowania. Więc to przejaskrawienie słusznie wyłapałeś

Druga sprawa to jest taki jeden post gdzie klucze pomagały mi pisać - podsuwały mi pewne rozwiązania, były inspiracją.

Ta sesja w założeniu jest bardzo eksperymentalna, ba nawet ciężko o tym powiedzieć sesja rpg. Może lepiej byłoby powiedzieć projekt czy wymyślić jakąś inną nazwę. Ale po co zastanowić się nad tytułami i innymi niepotrzebnymi dywagacjami.

Cytat:
Napisał Aschaar Zobacz post

Nie chcę tu wpływać na Wasz projekt, ale osobiście poszedłbym chyba w kierunku usystematyzowania formy (typu: każdy z utworów ma pięć postów pisanych naprzemiennie i zaczynanych naprzemiennie przez wyznaczającego temat autora) i uwolnienia kontekstów (rezygnacja z podawania słów kluczy do poszczególnych postów) oraz może jakiejś dyskusji nad częściami czy zakończonym utworem (próby jego analizy czy interpretacji przez czytających; rozpoznania czy reorganizacji symboliki).
Dzięki za propozycje. Niektóre są interesujące. Podyskutujemy i może coś zmienimy.


Latilen: google docs oki ale najpierw wolałbym pogadać na komunkatorze, bo już pamięć u mnie kiepska i nie pamiętam wszystkich ustaleń odnośnie nowej "etiudy".
 
Adr jest offline