Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-03-2010, 11:44   #3
nonickname
 
nonickname's Avatar
 
Reputacja: 1 nonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputacjęnonickname ma wspaniałą reputację
To może trochę doprecyzuję:
Huizinga mówiąc o odprężeniu ma na myśli odczuwanie przyjemności po prostu. Myślę, że ciężka praca może też sprawiać przyjemność - tzw satysfakcję. Mogę dawać z siebie 120% w grze w Counter-Strike, szachy lub cokolwiek innego - i zmęczy mnie to - ale będę czuł potem satysfakcję z włożonego wysiłku.

Czy można zaryzykować stwierdzenie:
Migracja między planszówkami a RPG jest taka, że bilans wychodzi na korzyść planszówek.


I może jeszcze jedno:

Jakie zmiany w RPG – jakie trendy mogą przyczynić się do zwiększenia popularności RPG?

Wg mnie kożystne trendy to:
Mamy systemy Indie. Czasem wystarczy 5 minut tłumaczenia zasad i można grać.
Mamy proste mechaniki lub storytelling. Nie trzeba godzin na studiowanie zawiłej mechaniki.
Sesje mogą też być krótsze. Można regulować ich długość jak na przykład, określić ilość kości w Inspectres (o ile dobrze pamiętam).
Trend tworzenia RPG na podstawie popularnych dzieł kultury masowej (vide Gwiezdne Wojny). Myślę jednak, że wiele popularnych „światów” przerabianych jest na RPG przez fanów, co nie zawsze świadczy o jakości tych produktów. Ma to wiele czynników jak choćby – żadna profesjonalna firma nie pozwoli sobie na zrobieniu RPGa, a potem na sprzedawaniu go bez koncesji/umowy itd. Prawa autorskie.
A pomyślcie tylko: Mamy film Awatar, jest książka, coś słyszałem o jakiś produkcjach na komputer. A czemu nie planszówka lub RPG w świecie Awatara??
Internet. Daje możliwość grania przez komunikatory i pbf
 
__________________
Arkham Radio

Ostatnio edytowane przez nonickname : 26-03-2010 o 11:46.
nonickname jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem