Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2010, 20:02   #1
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
[storyteling/Wampir] Bezkrwawy świt - komentarze

Droga Ekipo, jak już pewnie zauważyliście, nasz temat zaginął przy machlojkach z serwerem. Rozmawiałam z Solem, ale niestety wygląda na to, że nasze paplanie przepadło. Prośba jest więc do Was, byście jeszcze raz wrzucili skrócone profile postaci oraz propozycje sprzętu całej ekipy. Ja mam zapisany tylko swój pierwszy post i wklejam go poniżej. Ponieważ wszystko musimy zacząć praktycznie od nowa, zedytuję tylko ramy czasowe, które wcześniej wyznaczyłam. Niestety, to znów przesunie start sesji, ale... bądźmy dobrej myśli, kiedyś zaczniemy grać!

--------------

Witam serdecznie tych, którzy dostali się do sesji.
Zanim przeniesiemy się w opustoszały świat wampirzej apokalipsy, musimy poczynić pewne przygotowania. Przede wszystkim powinniście wybrać przewodnika wyprawy. Może być to postać kogoś z Was, może być również NPC, który również z Wami podróżuje. Poniżej przedstawię Wam krótkie charakterystyki dotyczące owych towarzyszy i bardzo proszę, abyście do komentarzy sesji wrzucili również takie skrótowe biografie, odnoszące się do Waszych postaci (jeżeli macie jakichś towarzyszących Kainitów, to również musicie stworzyć im taki profil). Niech te informacje pojawią się do soboty włącznie – jeśli ktoś nie zdąży, sama stworzę taką mini-biografię z jego Karty (tylko, że wtedy nie będzie zmiłuj się, że jakaś informacja miała być zatajona przed resztą bandy ). Do poniedziałku natomiast możecie wysyłać mi swoje głosy, kto powinien zostać przewodnikiem (można głosować na siebie).
Jak to będzie liczone?
Każdy głos to 3 punkty. Do sumy z głosowania będę dodawać punkty (jeśli ktoś ma) ze Statusu w wampirzym społeczeństwie. Czyli np.:

Karol Iksiński został wybrany przez 2 graczy na przewodnika, więc dostaje 6p. oprócz tego postać ma status na 4 kropki, czyli w sumie ma 10p.


Postać, która zgromadzi najwięcej punktów, zostanie przewodnikiem, a gracz prowadzący ją będzie miał prawo podejmować decyzję o poczynaniach grupy, jeśli pozostali gracze nie złożą deklaracji, że ich bohaterzy robią coś zgoła innego.

A oto Wasi towarzysze niedoli:

Cytat:

Dane: Emanuel Aliente
Wiek prawdziwy: 325lat
Klan: Nosferatu
Status w mieście: Doradca księcia, kronikarz (4 w statusie)
Na czym się zna: wiedza ogólna, okultyzm, ukrywanie się, elektronika i informatyka
Zalety: wierny zmarłemu księciu i jego ideom
Wady: Niezdecydowany, flegmatyk.
Cytat:

Dane: Egon-klawo-jak-cholera
Wiek prawdziwy: 83lat
Klan: Gangrel
Status w mieście: Główny zwiadowca (3 w statusie)
Na czym się zna: Survival, wilkołaki, walka wręcz, tropienie
Zalety: doskonale radzi sobie w nowej rzeczywistości, bezstronny, dba o słabszych
Wady: mrukliwy, czasem zachowuje się bardziej jak zwierze niż człowiek
Cytat:

Dane: Lorianna
Wiek prawdziwy: 500-700lat
Klan: Malkavian
Status w mieście: obłąkana wizjonerka (1 w statusie)
Na czym się zna: wysoka empatia, dostrzega aurę, hodowla zwierząt, historia, ukrywanie się
Zalety: Śpiewny głos, kiedy na chwile przygasa w niej szaleństwo, potrafi mówić nadzwyczaj mądrze, czasem nawet przewidując wydarzenia, jako jedyne wiedziała co jest w fiolce, zanim ta została otworzona
Wady: schizofreniczka, często mówi od rzeczy, przetrwanie białych królików stawia ponad towarzyszy, zupełnie niepraktyczna
PS: Początkowo nie zgadzała się wziąć udziału w wyprawie, mimo zaproszenia księcia, dopiero po jego śmierci, zdecydowała się dołączyć.
Możecie głosować albo tutaj w komentarzach, albo na PW – jak wolicie.


Druga sprawa którą musimy ustalić, to ekwipunek. Nie ma sensu – uważam – robić listy kto co ma, bo w końcu gramy storytelingowo, dlatego jeśli ktoś będzie chciał wyciągnąć z plecaka linę czy radio, to nie widzę problemu. Oczywiście, tu zdaję się też na Wasz rozsądek, bo jeśli ktoś chce wyciągnąć jakiś nietypowy lub mało dostępny przedmiot jak bazooka – powinien mi to przed napisaniem posta zgłosić.
Tak czy inaczej chciałbym, byście teraz wspólnie ustalili jakieś podstawy wyposażenia wyprawy, abym wiedziała, gdzie będziecie szukać informacji, jakie macie schronienie, czym podróżujecie itp. Do niedzieli jestem otwarta na Wasze propozycje, a potem postaram się zrobić podsumowujący spis. Z góry mówię, że odrzutowca nie dostaniecie, ale ponieważ wyruszyliście z całkiem zasobnego miasta, które nie zostało zniszczone, dopuszczam jakieś opancerzone terenówki, trochę broni, baterii itp. Pamiętajcie tylko, że podróżowaliście przez wodę. O ile więc przewiezienie samochodów na promie było wykonalne, o tyle czołgiem raczej nie wyjechaliście stamtąd. Póki co możecie się kłócić, przekonywać… byleby nikt nie szarpał się za włosy, bo to zarezerwowane dla MG.

Pozdrawiam Drużynko!
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 15-04-2010 o 11:09. Powód: pomyłka specjalizacji przy nosferku
Mira jest offline