Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2010, 14:32   #13
Solinarius
Administrator
 
Solinarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Solinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputacjęSolinarius ma wspaniałą reputację
Ciężko Wam dogodzić, na serwer co 3 miesiące nie ma się kto składać, rozdzielenie obciążenia też nie, to co więc? Podczas planowania przebudowy zdjęcie obciążenia był jednym z głównych celów. Moze źle przedstawiłem podział jako taki bardziej chodziło o zmiany kosmetyczne - listy subfor nie będzie na stronie głównej, w "pokaż nowe posty" sesje wydzielane będą osobno itd. Logowanie dalej będzie jedno, pełna integracja z forum również, ale same moduły wyświetlane osobno, czyli rozdzielenie zewnętrznej warstwy tak zeby nie trzeba było znowu się przenosić na nowy serwer. Ze strony technicznej te najbardziej obciążające rzeczy, którymi są sesje będą zapisywane gdzie indziej (sqlite dla zainteresowanych). Dopisanie proponowanych zmian nie będzie wymagało dużych zasobów utrzymania, więc zaproponowałem je również, tutaj Behemotowi i Tadeusowi dzięki za wsparcie bo tylko oni się przyłożyli :P Wszystko jest fajne i nic nie trzeba dopóki ktoś inny nie zrobi czegoś lepszego, prawda? Mogę spokojnie spisać listę rzeczy które mogłyby być ale nie muszą, pierwszy post miał Was do tego wprowadzić, rozwinąć dyskusję a nie spowodować głosowanie. Ale pamiętajcie że o ile pomoce są ważne, to pewne zmiany w silniku również, tak aby wszystko działało sprawnie - zamiast pisać "podziałom nie" napiszcie jak zrobić żeby każdy był zadowolony. Jak mi się uda to wieczorem wrzucę jakiś szkic żeby można było ocenić.
 
Solinarius jest offline