Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2010, 11:29   #72
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał Icarius Zobacz post
Proponuję z racji bardzo rozbieżnych opinii nadal zostaję przy swoim. Rozwiązać jawność lub niejawność reputacji ankietą. Niech zdecyduje większość userów.
Wybacz, ale to najgłupsze, co można zrobić...

Trzeba zadać sobie pytanie, po co są reputki? Jaki cel mają spełniać?
Jeśli chcemy, żeby zastąpiły notatki i były jedyną opcją do oceny innego usera czy też jego postów, trzeba je ujawnić.
Jeśli notatki mają zostać i pełnić taką funkcję, jaką pełnią obecnie, a reputki mają być tyko osobistą pochwałą posta/wypowiedzi/czegokolwiek, mogą one zostać utajnione kompletnie, czyli nie byłyby punktowane, nie byłoby kwadracików i nikt oprócz "dawcy" i "biorcy" nie wiedziałby o reputce.

Szczerze mówiąc, nie widzę innego rozwiązania.
I zdecydowanie lepszą opcją wg. mnie jest opcja druga, utajniająca reputki i zostawiająca notatki. Tyle że notatki muszą być w jakimś widocznym miejscu, bo większość nie wie o tym, że można je przyznawać.

A tak na marginesie, to i tak nie zadziała, a notatki nie będą dawały prawdziwego obrazu usera :P Taka prawda, mistrz powinien skoncentrować się na KP i ostatnich sesjach kandydata, bo to, jak inni oceniają gracza nie musi się pokrywać z jego oceną.
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline