Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2010, 22:19   #25
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Exclamation

Rys historyczny rekrutacji:
Tak, muszę to napisać - rekrutacja trwała miesiąc, więc 80% kart dotarło w "długi weekend" czytaj tuż przed zamknięciem rekrutacji... Zapewniło mi to więc trochę roboty w początku tygodnia, kiedy nie miałem na to czasu.

Statystyka:
Dostałem 13 kart. Z nich 3 sztuki nie nadawały się do niczego. Jedna - kocham shorty, ale zmieszczeni historii postaci w -nastu linijkach... Trochę inaczej wyobrażam sobie "story...telling". Dwie pozostałe - moje pytania i wątpliwości trafiły w próżnię, a czekać do końca świata nie zamierzam...
I tak - IMHO - wykazałem się dużą dozą cierpliwości...

Zostało więc 10 sztuk i zaczęły się schody. Bo tak naprawdę świetne wydają mi się cztery KP (gdzie uważam postać za dobrze przemyślaną; logiczną; silną, a nie przepakowaną); dwie są OK (mam zastrzeżenia, ale... "postać jest gracza, a nie MGa"). Zostają cztery, które w zasadzie...

Jeżeli chciałbym skoncentrować się na tych sześciu kartach to: mam minimalna założoną przez siebie ilość graczy; rozwalam ekipy utworzone przez graczy i mam ciekawy układ profesji... Jeżeli nie rozwalę zespołów graczy to zagram nie fair w stosunku do pojedynczych kart postaci.

RozwiÄ…zanie nie jest wiec specjalnie Salomonowe...
Startowy team liczy 10 postaci, czyli wszystkie karty, gdzie historia miała więcej niż 15 linijek się załapały. W kolejności analfabatycznej:

Zak
Rudaad
Penny
MrYasiuPL
Merill
Latin
Komtur
Hawkeye
Gob1in
Durendal

Gdzie tkwi haczyk?
1) W Sedonie parę rzeczy wygląda inaczej, inaczej jest traktowane; a postacie na dobrą sprawę nigdy w mieście nie były. Kilku graczom starałem się delikatnie zasugerować pewne zmiany w KP, które mogły poprawić sytuację postaci w Sedonie. Nie wszystkie te moje sugestie zostały przyjęte, więc nie miejcie pretensji gdy okaże się, że jesteście: Afroamerykanami w miejscowości Pulaski, w stanie Tennessee, i na dodatek jest rok 1870...
2) Będę trzymał się terminów odpisywania.
3) Przez weekend wyśle do każdego gracza PW z informacjami łączącymi jego historię z KP z początkiem sesji oraz propozycjami i każdy z graczy sam zdecyduje czy zaczyna grę w sesji czy nie.


Proszę o pozostawienie tematu otwartego do ewentualnej dyskusji / pytań.

Pozdrawiam serdecznie, A
 
Aschaar jest offline