Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2010, 19:40   #1
Ajas
 
Ajas's Avatar
 
Reputacja: 1 Ajas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie cośAjas ma w sobie coś
W poszukiwaniu Rodziny - komentarze

A więc witam wszystkich którzy się dostali!

Jest was więcej niż się spodziewałem, ale myślę że damy radę .

Zacznijmy więc od kilku informacji najważniejszych:
1. Częstotliwość pisanie i styl pisania:
- Co do częstotliwości pisania tak jak było powiedziane w rekrutacji 2-3 posty na tydzień, a ponieważ jest nas tylu myślę że zaczniemy skromnie czyli 2 na tydzień.

- Styl pisania - nie narzucam żadnej minimalnej długości posta, czasem wystarczy napisać parę zdań, a czasem kilka stron. Proszę jednak starać się o zachowywanie poprawnej ortografii, i tworzenie logicznie wyglądającego tekstu. Czemu? Chyba tłumaczyć nie muszę

- Imiona pogrubiamy w taki sposób Michał .
- Dialogi od myślnika i kursywą o tak: - Dzień dobry.
- Myśli dajemy w "" i piszemy kursywą o tak: " hymmmmmm "

- Nie mam nic przeciwko muzyce i grafikach umieszczanych w tekście. Oczywiście jeżeli pasują one do klimatu etc.

- Edycja większa niż poprawa literówek czy błędów stylistycznych musi być skonsultowana zemną.

- Nie ustalam czegoś takiego jak kolejka pisania. Możecie między moim postami pisać ile chcecie, przeprowadzać ze sobą szereg interakcji ale oczywiście ustalam pewne warunki:
1. Paru graczy nie może zdominować innych, dla tego patrzcie czy wszyscy na których wasza decyzja mogła mieć wpływ podjęli jakieś działania, lub skonsultujcie je prywatnie.
2. Jeżeli wasze działania mają mieć jakiś wpływ na innych graczy/ npców/ otoczenie, to należy najpierw to zemną skonsultować ( przykład czarowanie, czy atak.)
3. Nie toleruje prowadzenia długich dialogu między graczami przez 100 jedno linijkowych postów. Jeżeli chcecie rozegrać jakiś dłuższy dialog, to przygotujcie go wspólnie na gg czy pw, a następnie wklejcie od razu jako jeden post. To samo tyczy się rozmów z Npcami tylko że w tym wypadku proszę o kontakt zemną. W okazji wyjątków będę mówił o tym w komentarzach.
4. Pamiętajcie że sami tu nie jesteście, i że wasze niedotrzymywanie terminów może psuć zabawę innym. Oczywiście są przypadki losowe, duża ilość pracy etc. ja to rozumiem. Ale w takich przypadkach w miarę możliwości odezwijcie się do mnie na PW lub gg z prośba o Zenpecowanie postaci na ten moment. Wiem ze nie zawsze się tak da ( komuś odetnie zupełnie internet) ale starajcie się .

- Będę starał się mówić na kiedy planuję kolejnego posta, i to będzie wyznacznikiem terminów. Ale pamiętajcie MG też człowiek i o ewentualnych poślizgach czasowych postaram się informować z wyprzedzeniem ( nie zawsze się tak da, więc proszę wtedy o wyrozumiałość)

- Na święta będą raczej przerwy, lub zwolnienie tępa.

- Od razu zadam pytanie czy chcecie by sesja dostała znaczek 18+?

2. Człowiek a postać:
- W komentarzach jesteście sobą, w sesji postaciami, pamiętajcie o tym .
- Proszę o nie przenoszenie kłótni z sesji do komentarzy, przecież mamy się bawić a nie kłócić .

3. Mechanika, walka, interakcja.

- Pojawią się zapewne momenty w których będzie trzeba powalczyć albo cała drużyna będzie musiała się naradzić. Oczywiście nie każe wam zebrać się w 12 osób na gg i debatować. W takich wypadkach będziemy stosowali Gog doc.
- Kwestii mechanicznych nie zawieramy w postach sesyjnych. Brzydko to wygląda. Dla tego użyte czary umiejętności etc po prostu opiszcie a ich mechaniczne nazwy przekażcie mi lub zamieście tutaj .
W wypadku większych walk w których używany będzie gogle doc. mechanikę proszę umieszczać w (), po tekście fabularnym. Przy wklejaniu posta do sesji nawiasy będą usuwane. Przykład:
XXX zamachnął się na trola swym wielkim toporem, włożył w atak całe swe siły, chciał by stwór poczuł to uderzenie. ( Potężny atak - 4 do trafienia, +4 do obrażeń)

Chyba to wszystko. Jeżeli o czymś zapomniałem nie wahajcie się pytać. No to życzę miłej zabawy wszystkim .
 
Ajas jest offline