Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2010, 11:14   #1
Torton
 
Torton's Avatar
 
Reputacja: 1 Torton nie jest za bardzo znany
Post Własny System RPG - Proszę o Ocenę

Witam.
Chciałbym zapytać się zdania forumowiczów co myślą o dwóch moich pomysłach.

Mam zamiar napisać, stworzyć własny system RPG...
Zadanie na pewno będzie trudne ale wyobraźnia zawsze pomaga

Więc o co chodzi? Mam dwa pomysły.

Pierwszy to eRPGa wzorowany na świecie Braci Wachowskich, Matrix, oczywiście pomysł jak i sama nazwa będą w dużej części zmienione, kilka rzeczy się doda i powstanie system w którym gracz w zależności od tego jaki wybierze typ gry będzie w tym normalny świecie, jak i w sieci(nie będzie się używać nazwy z filmu). Gdy wchodzi do sieci zaczynają działać zupełnie inne zasady, programy dzięki którym gracz może dokonywać rzeczy nie możliwych. Gracz uczy się programów i może ich dowolnie używać, tak jak choćby trinity w jednej części nie potrafiła pilotować śmigłowca po czym go się nauczyła w kilka sekund. Oczywiście nie napisze tutaj wszystkiego chciałem tylko przedstawić pomysł i co o tym myślicie.

Drugi pomysł jest nieco inny, a wręcz bardzo realistyczny ponieważ akcja będzie działa się naszych czasach. 10 lat temu znika grupa kilku tysięcy ludzi, nagle wszyscy wracają, równocześnie się pojawiają... Nie pamiętaj gdzie byli co robili... Kompletna pustka w głowie. Zaczynają wracać do życia w świecie, są uwikłani w masę problemów po powrocie i w dodatku odkrywają że coś z nimi wróciło... Moc... Odkrywają nowe zdolności, często w tragiczny sposób. Mąż kłóci się z żoną i próbuje jej wytłumaczyć że nie wie co się z nim działo po czym następują dziwna rzecz... jego żona robi się blada... Umiera... Odkrywa straszną prawdę iż potrafi odbierać moc witalną. To prowadzi do kolejnych następstw, jeżeli gracz nad tym nie zapanuje moc będzie zabijała kolejnych ludzi. Gra nie będzie się ograniczać do kilku mocy, będzie ich co najmniej z 50.

Co myślicie o drugim pomyśle?

Pozdrawiam
Torton
 
Torton jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem