Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-08-2010, 11:54   #2
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Ale to już było...


Tak, było. Mam wrażenie, że obejrzałeś "dwa filmy" i wpadłeś na pomysł przerobienia ich na RPG. Co do drugiego pomysłu to stawaiam na serial 4400...

Pomysły więc nie są ani nowe, ani odkrywcze (zwłaszcza, że już same te filmy korzystały z wcześniejszych pomysłów). Oczywiście ciężko jest wymyśleć coś całkowicie nowego, ale tutaj nie zaprezentowałeś absoludnie nic "autorskiego" - po prostu zerżnięty na żywca pomysł.

Bracia Wachowscy czerpali z kultury cyberpunkowej tworząc Matrixa (do czego zresztą się otwarcie przyznają) wystarczy więc wziąć system o nazwie Cyberpunk 2020, czy wydany ostatnio Eclipse Phase, żeby bez wielkiego problemu dostać produkt, który zamierzasz stworzyć.

Co do drugiego to - jak mnie pamięć nie myli - na stronie serialu jest "fan fiction" gdzie są bardzo dobrze rozpisane zasady tworzenia postaci i mocy... czyli, aby powstał system PRG potrzebna jest tylko jakaś mechanika...


Wiec w kwestii co myślę: myślę, że trochę mniej kopiowania, więcej własnej twórczości, a przede wszystkim - konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety. To co zaprezentowałeś to nawet nie są "myśli nieuczesane". Bo zdanie "nie napiszę tutaj wszystkiego, chciałem tylko przedstawić pomysł" przeczytałem jak: "mam jakiś pomysł, ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić".
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem