Wątek: SoD
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-09-2010, 17:33   #5
Fellaroth
 
Reputacja: 1 Fellaroth nie jest za bardzo znany
"Blogasek"... Ehm...

Zbędny komentarz, ale nie mam zamiaru reagować inaczej.

Jeśli chodzi o słowo "książkowy" to miałem na myśli fakt, że wg. mnie błędnym jest nazywanie takich gier po prostu grami fabularnymi. Warto zaznaczyć, bo niektórzy w ogóle sobie z tego sprawy nie zdają, że każda gra, nie ważne czy jest z podręczników, czy na pc, tu też konsoli, jeśli ma fabułę (mam na myśli scenariusz, a nie proste założenie - czyt. np. gra Quake) jest grą fabularną. Autorskie systemy są grami książkowymi, ew. podręcznikowymi i to jest fakt, pozwoliłem sobie delikatnie zmienić nazwę, bo lepiej sklasyfikować takową grę jako coś odrębnego, a nie wrzucać do jednego worka.

Poza tym napomniałeś o konkretach... Dopiero po przeczytaniu twojego posta zobaczyłem, że nie dałem linka do strony projektu - co nie było by zgodne z regulaminem.

Jak znajdę trochę więcej czasu (może na dniach ??) Napiszę o konkretach, ale nie będzie to opis wszystkich pomysłów
Mam w tym roku maturę i nie siedzę przy kompie zbyt często. Sporadycznie, dlatego prace nad projektem idą baaardzo powoli.

Teraz napomnę tylko, że wraz z współpracownikiem obmyśliliśmy dość dobry system magii (nie od strony mechanicznej) opierający się nie na zaklęciach, czarach czy runach, ale umyśle. Postaram nie długo poprawić temat, opiszę konkrety
Pozdrawiam
 

Ostatnio edytowane przez Fellaroth : 13-09-2010 o 17:35. Powód: Dopisanie paru słów
Fellaroth jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem