Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2006, 12:44   #111
Lhianann
 
Lhianann's Avatar
 
Reputacja: 1 Lhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputacjęLhianann ma wspaniałą reputację
Ostatnnio w przesiadując w Empiku wykłay z Psychiatrii i Animacji Kulturowo- Społecznej przeczytałam dwie arcyfajne książki.

Pierwsza z nich to "Nocarz" Magdaleny Kozak, jaka zgodnie z recenzją z tyłu jest bardzo 'męskim' kawałkiem literatury. Traktuje ona o spoleczeństwie wampirów podzielonym na dwa ugrupowania, jedno starające się zachować swe istnienie in cognito i starające się współpracować z ludzmi,a drugie nastawione na siłowe rozwiązania i władze nad ludźmi...

Czytając tą książkę nie mogłam się wręcz opędzić od bardzo jednoznacznych skojarzeń z 'Wampirem: Maskaradą", z Camarilla i Sabatem.
Lecz mimo wszystko jest to bardzo fajnie napisany kawalek literatury, którą można polecić każdemu, nie tylko fanom WoD-a

Drugą z książek jest "Wyjątkowo wredna ceremonia Tomasza Bochińskiego.
Autor ten być moż jest znany czytelnikom 'ScienceFiction' z rewelacyjnych opowiadań o mistrzu sztuki grabarskiej Elizabedithu Moncku. Książką 'Wyjtkowo...' jest zbiorm opowidań o tymże właśnie bohaterze, zawierającym zarówno te kilka opowiadań jakie ukazały się w 'SF' jak i tych nigdzie dotychczas niepublikowanych.
Tę pozycję mogę polecic każdemu kto lubi specyficzny czarny humor, garść zagadek i tajemnic osadzonych w świecie jakiego nie można określić inaczej niż jako dark fantasy.

A teraz z utęsknieniem czekam na trzy książki:
trzeci tom książek Jacqueline Carey o 'Wybrance Kusziela'
kontynuację 'Necrosis' Jacka Piekary i
drugi tom 'Zakonu Krańca Świata' Majii Lidii Kossakowskiej.
 
__________________
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I'm home again
Dear diary I'm here to stay
Lhianann jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem