Wątek: Zombiaki...
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2010, 12:06   #16
Michalius
 
Reputacja: 1 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
Czując przypływ wolnego czasu może napiszę coś tutaj.

Otóż na Triconie miałem okazję zagrać dwie partyjki w drugą edycję Zombiaków - Atak na Moskwę bodajże.
Z tego co czytałem, schemat rozgrywki pozostaje niezmieniony, jedynie niektóre karty się czymś różnią. Wynik zależy w dużej mierze od ułożenia kart po obu stronach - w mojej pierwszej rozgrywce (grałem zombiakami) wszystko przebiegało dokładnie tak jak powinno w horrorze zombie - większość czasu byłem tuż tuż, w ostatnich trzech rundach brakowało tylko jednego kroku, gdyby świt nastał rundę później wszyscy zostaliby zjedzeni. Byłem wtedy zachwycony że tak udało im się oddać ten klimat. Druga rozgrywka jednak (stanąłem po stronie ludzi) nie była już tak emocjonująca - zombie nawet nie podeszły, zmiatane gdy tylko przeszły za połowę drogi. Nie zmieniło to jednak faktu że bawiłem się przy tym świetnie.
Do minusów należy dodać fakt, że opakowanie nie zawiera w sobie żadnych dodatkowych elementów, tokenów czy drewienek które pozwalałyby zaznaczać obrażenia. Pamiętanie przecież nie wchodzi w grę, zaznaczanie kartami z cmentarza też nie ponieważ kilka kart pozwala go przeglądać i zabierać co nam się podoba.

Nie jest to gra na długie wieczory, nie będzie pewnie ekscytująca przez długi czas jak bardziej rozbudowane planszówki i karcianki - ale jednak poważnie rozważam zakup, ponieważ te kilkanaście gier ze znajomymi powinno być tego warte.
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}
Michalius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem