Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-09-2010, 22:32   #4
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Cytat:
Twoje podejście Kelly zakłada, że pisanie dziennika, czy to osobistego czy kampanii, będzie szło równolegle do pisania postu. Oczywiście może tak być, ale nie musi.
Niekoniecznie. Po prostu chodzilo mi o to, że lenistwo ludzkie to jedna z największych potęg kształtujących zachowania. Toteż proponowalem zrobić wszytsko w jednym temacie, bo wielu sie nie będzie chcialo gdzies indziej czytac, sprawdzać, porównywać. Przecież wiersz, czy dziennik napisany na temacie głównym sesji to będzie także mozna przeczytac, co więcej, bedzie lepiej pasowało chronologicznie do przebiegu akcji, niz post z innego topica. Wyobraźmy sobie bowiem dwa proste problemy:
1. Mamy w osobnym wątku wpis dziennika. Jest to post powiedzmy 2i, który odpowiada czasowo postowi mniej więcej 20stemu głównego wątku. kto się w tym połapie?
2. Dzienniki, wiersze etc. ubogacaja grę. Osoba czytająca pewnie najpierw przeczytałaby jeden temat główny, potem zas uzupełnienia. Zauważ, ze to znacznie gorsze, ponieważ trzeba się znowu wracać czasowo. Czytać zaś dwa tematy jednoczesnie szukajac zwiazków pomiędyz postami? Przecież to kolejny problem.

Nie chciałbym wyjść na jakiegoś matacza, ale naprawdę wydaje mi się, ze jeden wątek główny zawierający wszystko, łacznie z pamietanikami, wierszami etc. jest znacznie lepszy. Ewentualnie dla odróżnienia możnaby zaznaczać przeciez na poczatku, ze to dziennik, czy wiersz oraz pisac innym kolorem. Moze to być przy pozostałym tekście, moze być jako osobny post.

Mam nadzieję, że nikt sie nie pogniewa, jeżeli ją przyjmę taka konwencję pisania, która naprawdę wydaje mi się duzo lepsza.

Co do dalszej licytacji: czekam na decyzję innych. Wstrzymuję się od swojej decyzji, bowiem nie mam jakiegoś konkternego zdania.

Mam jeszcze pytanie do GMa; czy wysokosci atrybutów służą u Ciebie tylko do ustalania pozycji wśrod graczy? Czy też będziesz porównywal je także przy relacjach z NPCami?
 

Ostatnio edytowane przez Kelly : 25-09-2010 o 23:29.
Kelly jest offline