Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-09-2010, 13:00   #8
Kelly
 
Kelly's Avatar
 
Reputacja: 1 Kelly ma wyłączoną reputację
Przykro mi, ale ja zwyczajnie na to nie pójdę. Dla mnie opinia Hawka to ma rzeczywiście sens do DZIENNIKA KAMPANII. To jest tak, jak wspominał Hawk, to podsumowanie jakiegoś okresu z osobistego punktu widzenia ujmującego wszystkich graczy oraz ogólnie NPCow. To takie streszczenie sesji. Racja, dla tego jest potrzebny osobny watek. Mój błąd, ze nie pomyślałem o tym wcześniej, Hawk zaś to odpowiednio ujął. Dziennik de facto jest takim pewnym skrótowym podsumowaniem kampanii. Miałoby sens nawet utworzenie osobnych wątków dla osób piszących dzienniki.

Jednak przepraszam, co innego Dziennik, co innego Pamiętnik. Naprawdę jednak w żaden z sposób się nie zgodzę na mój pamiętnik na osobnym wątku, bo niestety, pamiętnik nie jest osobistym podsumowaniem jakiegoś okresu, jak zakłada Hawk. Pamiętnik jest czymś innym, mianowicie osobistym pokazaniem najważniejszych chwil dla postaci np. pieczenia kurczaka, wschodu słońca, jakiegoś spotkania. Nie tworzy jakiegoś podsumowania, konkretnej całości, nie ma jakiegoś ciągu. To seria oderwanych opisów, które dla jakiegokolwiek Czytelnika nie będą miały kompletnie sensu, jeśli nie zostaną umieszczone w konkretnej sytuacji wątku głównego. Albo więc należałoby robić odsyłacze, albo akurat to umieścić w wątku głównym. Przy czym odsyłacze zdecydowanie utrudniają sprawę, dlatego Dziennik nieodcumowujący okresy jak najbardziej osobno, ale pamiętnik jak najbardziej wspólnie razem z głównym wątkiem.

Naprawdę myślę o tym i naprawdę coraz bardziej wychodzi mi, jak odsunięcie moich postów pamiętnikowych z głównego wątku rozwaliłoby ich sens. Dlatego zresztą propozycja: dowolność. Jeżeli ktoś czuje, ze dla niego osobny wątek lepszy proszę bardzo, dla mnie byłoby to coś bardzo niemiłego. Pod względem przyjemności grania oraz sensowności takiego pisania.
 
Kelly jest offline