Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-09-2010, 16:23   #10
Famir
 
Famir's Avatar
 
Reputacja: 1 Famir nie jest za bardzo znanyFamir nie jest za bardzo znanyFamir nie jest za bardzo znanyFamir nie jest za bardzo znanyFamir nie jest za bardzo znanyFamir nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Ghoster Zobacz post
Maksymalna liczba poznanych czarów jest teorytycznie nieograniczona. Postać musi znać zaklęcie, wiedzieć jak go użyć i mieć za sobą praktykę. Zapamiętane czary to po prostu limit zaklęć, które możesz jako gracz rzucić pomiędzy jednym odpoczynkiem a drugim.
A jeśli przykładowo mag zamiast rzucać czary "z pamięci" zdecydowałby się po prostu otworzyć jedną ze swoich ksiąg z czarami i po prostu rzucić czar którego nie zapamiętywał prosto z książki?

Cytat:
Napisał Ghoster Zobacz post
Tutaj jednak jest pewna zależność, "niskopoziomowe" zaklęcia nie zawsze są słabe, przewiduję możliwość łączenia zaklęć (np. wytworzenie pola elektrycznego, a następnie rozpętanie w środku wiru wodnego).
Oooooo! Właśnie o coś takiego mi chodziło kiedy pytałem się o różnice między podręcznikową magią a tą z książek w realiach dnd.

Cytat:
Napisał Ghoster Zobacz post
Na samym początku jednak ograniczcie się do paru podstawowych zaklęć.
Czyli gdzieś 2 krąg? Pytam o to cały czas bo nie chcę przesadzić z zaklęciami w karcie a termin "podstawowe zaklęcia" to pojęcie raczej względne.
 
__________________
"The good people sleep much better at night than the bad people. Of course, the bad people enjoy the waking hours much more."
-Woody Allen

Ostatnio edytowane przez Famir : 28-09-2010 o 16:33.
Famir jest offline