Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-09-2010, 00:34   #53
Knocknees
 
Knocknees's Avatar
 
Reputacja: 1 Knocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputacjęKnocknees ma wspaniałą reputację
Cóż kilka razy zdarzyło mi się bywać GM'em i osobiście najbardziej lubię konfrontacje graczy z BN'ami. Dlaczego? Bo zazwyczaj bardzo uważnie przykładam się do stworzenia KAŻDEGO BN'a. Regułą w moim przypadku jest też to, że największym "potworem" dla graczy jest intryga. Uwielbiam wzrok biedaków którzy w pewnym momencie zdają sobie sprawę z tego że cały czas byli w błędzie i zostali oszukani przez kogoś kto zdawał się być przyjacielem. Charyzmatyczny łgarz jest największym wyzwaniem dla drużyny. No ale mowa zapewne o książkowych "stworkach". No i tu pojawia się problem. Mianowicie wszystko uzależnione jest od SW danego spotkania. Na przykład moimi faworytami do "gnębienia" początkujących postaci są:

1. Kuo-Toa - uwielbiam zmagania graczy z "rybkami"; Kuo-Toa mają masę fajnych zdolności (niepodatność, bystre oczy, lepkość, oślizgłość etc.) których nie można nie wykorzystać. Gracze są zawsze "zachwyceni"
2. Dławiciele - skuteczne zarówno przeciwko postacią czarującym jak i wojownikom, wystarczy tylko ciasne wysokie pomieszczenie lub kanion.
3. Gargulce - po prostu je lubię i co zwłaszcza RO 15/+1 potrafi wkurzyć wojowników
4. Mefity - za szybkie leczenie i RO i za to że są upierdliwe
5. Ożywione przedmioty - bo mogą się pojawić wszędzie i dają szeroki wachlarz możliwości.

Ale tak jak napisałem wszystko zależnie od SW spotkania. Poza tym co wymieniłem wyżej to świetnie dają radę wszystkie odmiany Hydry i Smoka. Łuski rządzą No i oczywiście zgrzeszyłbym nie wspominając o Illithidach i Slaadach.
 
__________________
Take what you want and give nothing back
Knocknees jest offline