Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2010, 11:41   #44
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Witam serdecznie.

Po tej kolejce (jeszcze tylko Felidae i mamy komplecik postów) zaczniemy nowy rozdział, a z nim kilka "nowinek" związanych z "mechaniką" naszej sesji.

1. Od teraz - poza wyjątkowymi sytuacjami o których napiszę ja lub Ravanesh w komentarzach - kolejność wrzucania postów będzie swoistego rodzaju inicjatywą. Kto pierwszy wrzuci post z działaniem, ten pierwszy wciela zamiar w życie. Kolejni gracze będą musieli uwzględniać to w swoich postach.

2. Zaczniemy często prosić o tak zwane posty deklaracyjne, z efektem "zawieszonym w czasie" - tak jak robiłem to w sesji "Powrót". Zamiast np. "strzelam do niego trafiając w środek piersi. Wróg pada na ziemię zachlapując wszystko krwią." będzie tak "Wyciągam pistolet z zamiarem strzelenia mu w sam środek korpusu, bowiem tam najłatwiej jest trafić a skubaniec biegnie szybko. Modląc się o skuteczność naciskam spust ...".

Czujecie różnicę? Te emocje związane z oczekiwaniem na efekt podjętego działania.

Przypominamy, że to survival horror i może się zdarzyć, że zła decyzja, zła akcja będzie kosztować zdrowie czy nawet życie Waszego bohatera. Nim coś zadeklarujecie zerknijcie sobie na swoje KP i porównajcie deklarację z Cechami i umiejętnościami - pod tym względem będziemy bardzo konsekwentni w ocenianiu waszych starań. I bezlitośni. Przynajmniej ja no bo Ravanesh jest przecież Waszym "Cieniem Nadziei"

3. Na Waszych KP pojawią się nowe współczynniki. To będzie STAN EMOCJONALNY. Współczynnik pomocniczy pokazujący, jak bardzo wasza determinacja zbliża się do końca. Każde przeżycie traumatyczne, straszne i paskudne będzie Wam zmniejszało ów stan. Każde pozytywne - sukces, ocalenie, pigułki szczęścia i takie tam - zwiększało. Stan emocjonalny będzie się zmieniał a Wasze postaci na KP po każdej kolejce będą miały zapisane dodatkowe efekty związane z jego poziomem - dodatnie lub ujemne. Fajnie by było, gdybyście zerkali w KP po naszych postach i odpowiednio modyfikowali swoje własne posty o te stany.

To tyle.

I do wieczora. Wtedy pojawią się nasze - moje i zony - odpowiedzi.
 
Armiel jest offline