Wątek: Evandlia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2010, 11:49   #4
Ghoster
 
Ghoster's Avatar
 
Reputacja: 1 Ghoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodzeGhoster jest na bardzo dobrej drodze
Raczej nic odkrywczego nie napiszę, też tak zaczynałem (i w sumie nadal męczę jeden świat, którego nikomu nie przedstawiłem). Twórz i wzoruj się na innych, a dopiero jak wyrobisz sobie opinię, poznasz jakimi zasadami działa tworzenie światów (polecam forum Conlanger o językach oraz autorskich światach - To chyba nie reklama a porada), stworzysz coś godnego uwagi.

Cytat:
Cóż z tego, że rzeczona Fidania (nie wiem czemu kojarzy mi się z Finlandia) leży na północy kontynentu?
Dla mnie to z kolei pobrzmiewa jak rosyjskie До свидания ("Do svidanija" - "Do zobaczenia").

A jako że mało kto się tutaj interesuje lingwistyką, pozwolę sobie zwrócić uwagę, że powinieneś wszystkie nazwy trzymać w jednej rubryce językowiej/dzielić na różne dialety, jeśli chcesz dawać takie nazwy. Mnie, kogoś kto się mocno interesuje językotwórstwem, niesamowicie denerwuje, gdy widzę "Mildomne", wzorowaną na germańskie języki nazwę, tuż koło "Lihańsk", z typowo słowiańską końcówką "-ńsk". Poza tym bez zwrócenia uwagi na "słowiańskość" conworldu, nie możesz używać takich nazw jak "Cielan". No bo jak to czytać? Z angielskiego to będzie chyba [sɪelæn], z kolei po polsku to już [ʨɛlan]. To dwie, kompletnie różne rzeczy.
 
Ghoster jest offline