Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-11-2010, 20:23   #6
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Na kilka minut przed startem komputer lądownika odebrał przekaz i potwierdził otrzymanie zgody na start i trajektorii lotu. Nikt więcej nie pojawił się na lądowisku i wyglądało na to, że nie ma co czekać na ostatnie rozkazy czy saluty... Niezależnie od tego co leżało gdzieś tam - lądownik prowadzony wprawną ręką oderwał się od podłoża i poszybował w górę. Pięć godzin lotu odbywało się równie precyzyjnie co monotonnie...

*****

Doki orbitalne na Frate 3 były typowe i nie wyróżniały się niczym szczególnym. Może nawet były bardziej surowe niż inne tego typu konstrukcje. Nawet rozglądając się po śluzie, w której wylądowali bez trudu można było zauważyć, że całe wyposażenie jest nowe i ma nie więcej niż kilka lat...


Gdy tylko wyszli z lądownika podszedł do nich młody mężczyzna i powiedział:

- Nazywam się Marty Scott i mam wam przekazać kilka informacji dotyczących NXT-1. Opowiem po drodze. Założę się, że takiego statku jeszcze nie widzieliście. NXT-1 jest zupełnie nowym typem jednostki, o zupełnie nowej konstrukcji. Wymiary w skrócie: długość całkowita: 1175 m; szerokość całkowita w najszerszym miejscu: 335 m; wysokość całkowita w najwyższym miejscu: 270 metrów. 41 pokładów ogólnego przeznaczenia i 17 pokładów technicznych. Napęd, nawigacja - standardowo to co w klasie Capital... - otworzył swoją kartą drzwi i po chwili znaleźli się wszyscy w windzie. Gdy tylko ruszyła mężczyzna powiedział: - Nie wiem ile wiecie, ale to co mówię o napędzie i nawigacji to bzdury... Nieważne. Doki są monitorowane, w windzie tego nie da się zrobić... Nie radzę więc nic niewygodnego mówić. Musicie mnie stąd zabrać. Jeżeli znika statek to ja też staję się zbędny... Muszę tylko mieć możliwość teleportowania się na statek - drzwi windy otworzyły się i kontynuował jakby nigdy nic: Jako systemy podtrzymywania życia zabudowano system MM6 oraz system regeneracji AL4/4. Nominalna załoga 2125. Awaryjnie lub transportowo 17500 osób.


Statek, który widać było przez wielkie tafle plexiglasu potrafił zrobić wrażenie... - Tutaj są ostatnie wytyczne. - podał Hernandezowi trzymane w ręce dokumenty. - Powinienem was teleportować na pokład. Nie ma za wiele czasu. - powiedział podchodząc do konsoli.

*****

Po chwili cała czwórka znalazła się na pokładzie. Statek na tym pokładzie był wykończony, ale mimo to Miles zauważył, że szkielet pokładu został zaprojektowany inaczej, a do niego starano się wpasować standardowe i zgodne z wymogami Floty wyposażenie i materiały.
 
Aschaar jest offline