Wątek: Evandlia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2010, 08:45   #13
Diriad
 
Diriad's Avatar
 
Reputacja: 1 Diriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnieDiriad jest jak niezastąpione światło przewodnie
Zdecydowanie się zgadzam z Radagastem. Taką informację znalazłem w Internecie: "w heraldyce kolor biały występuje niezwykle rzadko". Z czego wynika, że jednak czasem występuje. Chyba, że to nieprawda, ale to już inna historia, bo nawet jeśli są błędy, to to są błędy w naszym świecie, nie? Dlaczego zakładasz, że zasady heraldyki w Evandilii są identyczne? Może tam nie mają trzymaczy, a rody nie mają zawołania?

Co do systemu, to przez historię nie byłem w stanie przebrnąć. (Prawie) zawsze jestem przeciwny wypisywaniu w historii "pierwszych wieków" (chyba że już w końcowej fazie tworzenia świata), które często są takie same, zwykle niezwykle nudne, a już praktycznie nigdy nic nie wnoszą do gry. A już całkowicie przeciwny jestem rozpisywaniu historii w punktach w celu innym niż własne notowanie. Lepiej to opisać tekstem, wtedy nawet jak by się nie chciało, to choć najmniejsze zależności przyczynowo-skutkowe wyskoczą, a kto wie może nawet historia stanie się w pewnym stopniu logiczna?

Co jeszcze... Jak nazwa jest identyczna/bardzo przypomina istniejącą, to nie jest dobrze... Burgun... To znaczy Burbundia, tak tak. Khazad... -Dum? Skelligia... A nie Skellige? Gralandia... No i Rewardia, jakkolwiek po polsku czytana całkiem fajnie brzmi, to nie mogę się oprzeć angielskiemu 'reward' (To jest wada poznawania języków, zmniejsza się sobie zakres nie kojarzących się nazw W każdym razie, nie wyobrażam sobie, żebym mógł tego kiedyś używać płynnie nie myląc się i nie wywołując uśmiechu na twarzy tych, których o tym opowiadam.
Ach, Cararth. Nazwa jak najbardziej fajna, tylko na Cararthczykach można sobie język połamać. Nie lepiej już Cararthanie?

To na tyle, zwłaszcza, że na usunięte rzeczy tylko zerknąłem, a teraz nie mam punktu odniesienia. W każdym razie radzę się skupić w zdecydowanie największym stopniu na aktualnych sprawach, które mają wpływ na cokolwiek, i które rzeczywiście są ważne. No i na opisie, który dawałby już jakieś większe wyobrażenie o tym, jak co wygląda. A zamierzchła przeszłość kiedyś sama wyjdzie, dodana dla smaku paroma odniesieniami.

EDIT:
Ech, to do wersji sprzed kilku minut, nie mam siły sprawdzać ewentualnych zmian :P
 
__________________
Et tant pis si on me dit que c'est de la folie - a partir d'aujourd'hui, je veux une autre vie!
Et tant pis si on me dit que c'est une hérésie - pour moi, la vraie vie, c'est celle que l'on choisit!
Diriad jest offline