Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-11-2010, 17:24   #19
amenarhi
 
amenarhi's Avatar
 
Reputacja: 1 amenarhi nie jest za bardzo znany
Witam

Bardzo przydał mi się do poczytania ten wątek, bo sama prowadzę sesje WFRP i trzeba przyznać, że warto słuchać graczy - bo to w końcu dla nich istnieje MG
Na szczęście ja nie popełniam większości tego, co nazwaliście błędami MG-ów, a popełniam to, o czym mówicie, że tego brak. Jestem z tego cholernie dumna:P Jednak do rzeczy.
Może moje spojrzenie będzie ciut inne niż odczucia graczy, choć wątpię. MG i gracz mają podobną satysfakcję z gry.
Wybitnie drażni mnie nieumiejętność zachowania powagi na sesji. Wiadomo - zawsze ktoś powie coś durnego, ale pośmiejmy się 5 minut, a nie całą sesję. Drażni mnie, że gracze wałkują coś banalnego przez godzinę, zamiast działać. Nienawidzę wychodzenia o konkretnej godzinie na siłę - fajnie, gdy jednak zaplanuje się dłuższy pobyt. Nie zawsze sesja trwa 4 godziny, czasem trwa 10 i wkurza mnie, kiedy połowa mojej drużyny wychodzi w połowie przygody. Dokończyć - jakoś się da, ale dziwnie wygląda, kiedy nagle z niewoli goblinów wyparują dwa krasnoludy, a reszta musi udawać, że nic się nie stało, doznali ataku amnezji i nie pamiętają, że w ogóle istniał ktoś taki, jak reszta drużyny.
Drażni mnie nieumiejętność zachowania klimatu - produkuję się kilka godzin po to, by stworzyć nastrój, szokować, doprowadzić do łez, albo sikania pod siebie ze strachu, a nagle ktoś wali głupim tekstem, w przerwie mojego monologu. Brak szacunku...
No i najważniejsze - nic nie deprymuje mnie bardziej, niż posądzenia o faworyzowanie kogoś. Szczególnie, gdy zahaczam o daną postać, bo jest barwna i ma super historię i motywacje. Dodatkowo - zahaczam wątek o postać "pomijaną", aby dać szansę się wykazać. Postać sobie kompletnie nie umie poradzić z narzuconym zadaniem i w efekcie wątek kontynuuje mój "faworyt" a pretensje się nie kończą...
I jeszcze wkurzają mnie gracze, którzy dyktują mi nr-y tabel z podręcznika podczas testów, co kiedy powinnam zrobić i jak. Na to jest czas po sesji...

Pozdrawiam.
 
__________________
'...I see the Dead awaken, my fate forsaken; I'm free!...'
amenarhi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem