Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2010, 18:08   #1
brody
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 brody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputacjębrody ma wspaniałą reputację
[Komentarze] "Go On Home British Soldiers"

Witam wszystkich zaglądających i czytających!

To temat do komentowania przebiegu sesji historycznej "Go On Home British Soldiers"
Pomysł sesji wyszedł do Hawkeye'a, a ja podjąłem się wyzwania poprowadzenia tego przedsięwzięcia.
Sesja opowiadać będzie o losach Jacka O'Briena i innych Ochotników Irlandzkich, którzy w Wielkanoc roku 1916 podjęli próbę zbrojnego powstania przeciwko okupantowi brytyjskiemu.
W zamyśle mamy, chęć przedstawić przebieg Powstania Wielkanocnego oraz tego co nastąpiło bezpośrednio po nim. Jeżeli później będą nadal chęci kontynuowania sesji w tym klimacie, to opowiemy także o losach O'Briena w czasie wojny angielsko-irlandzkiej 1919-1921 r.

Sesję zaczynamy jako projekt solowy, ale istnieje możliwość dołączenia do sesji.
Chętnych proszę o wpisanie swojego akcesu tutaj lub wysłania do mnie PW. Wtedy omówimy szczegóły udziału.

Zainteresowanym sesją jak i tematem irlandzkiej walki o niepodległość polecam następujące pozycje:
- Historyczne Bitwy "Dublin 1916" - Grzegorza Swobody; wyd. Bellona
oraz
- "Easter Rising 1916" - Michael McNally; wyd. Osprey
a także
- "Irish Volunteer Soldier 1913-23" - Gerry White; wyd. Osprey
 
__________________
Konto usunięte na prośbę użytkownika.
brody jest offline