Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-11-2010, 18:34   #2
Hawkeye
 
Hawkeye's Avatar
 
Reputacja: 1 Hawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputacjęHawkeye ma wspaniałą reputację
Ja pragnę podziękować Brody'emu za otworzenie tej sesji. Faktycznie pomysł wyszedł ode mnie, ale podjąć się realizacji ... czapki z głów. Na razie to projekt solo, ale wydaje mi się, że jacyś chętni się znajdą.

Chciałbym też uzupełnić literaturę podaną przez Brody'ego o pozycje filmowe:

-> Wiatr Buszujący w Jęczmieniu - Zdobywca złotej palmy. Film opowiada historię dwójki braci podczas wojny z Anglią i późniejszej wojny domowej. Film o późniejszym okresie, ale warty zobaczenia, aby wciągnąć się w klimat

-> Michael Collins - Jak sama nazwa wskazuje film opowiada historię Michaela Collinsa, późniejszego przywódcy IRA. Film ma całkiem niezłą obsadę, ale zalecam ostrożne podejście do niego jako do źródła historycznego. Film jest uznawany przez niektórych za istną hagiografię Collinsa, co za tym idzie jego przeciwnicy są pokazani w nie najlepszym świetle.

-> Kroniki Młodego Indiany Jonesa - To nie żart Leciutka pozycja, kto pamięta ten serial przygodowy, wie że bohater był wrzucany w różne historyczne wydarzenia. Odcinek który nas interesuje to albo Dublin 1916 albo Love's Sweet Song, zależnie od wydania, drugie dotyczy DVD serialu. Tą pozycję należy traktować z przymrużeniem oka, ale moim zdaniem jak ktoś jest chętny do obejrzenia .

W klimat może pomóc też wprowadzić się tzw. Irish Rebel Songs . Oj wiele ich jest wiele. Np. bardzo popularna Boys of the Old Brigade: YouTube - The Boys Of The Old Brigade - Wolfe Tones. Jak ktoś byłby chętny mogę podrzucić inne tytuły piosenek/nazwy zespołów.
 
__________________
We have done the impossible, and that makes us mighty
Hawkeye jest offline