Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2010, 09:10   #23
Sayane
 
Sayane's Avatar
 
Reputacja: 1 Sayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputacjęSayane ma wspaniałą reputację
Mam problem z czcionką, a dokładniej ze znakami diakrytycznymi języka indyjskiego - czyli ich brakiem. Mam włączony "pl programisty". W opcjach językowych zainstalowałam pliki wschodnioazjatyckie, złożone, włączyłam zaawansowane usługi tekstowe, ale to nic nie daje.

Autor od którego mam plik napisał mi coś takiego:

Cytat:
wszystkie czcionki użyte w tekście pochodzą z Worda Office'a 2007 ustawionego na standard Unicode (szesnastkowy). Mam je w podzbiorze "łaciński rozszerzony dodatkowy". Zatem są standardowo w zestawie znaków w standardzie Unicode. To jest zatem problem nieco starego oprogramowania, na którym Państwo pracujecie, albo po prostu ustawień. Możliwe, że ma Pani ustawiony standard ASCII albo Europa Środkowa i wystarczy go przestawić.
Faktem jest, że mam word 2003 i win XP - może w nim TNR jest wybrakowany. Niemniej jednek nie znalazłam gdzie można ustawić unicode (choć jestem całkiem pewna, że komp chodzi w tym trybie), a wujek google odmawia współpracy.
 
Sayane jest offline