Wątek: +18
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-11-2010, 16:38   #11
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Tak, ale jeśli o tym "nie wiem", a osoba "oszukała" mnie co do swojego wieku to co ja na to poradzę.
Niestety - nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego złamanie. Powiedział Adwokat Diabła. Wstawiając w sesję ograniczenie masz de facto obowiązek dopilnowania czy to ograniczenie jest spełnione. OK, nie masz szans tego sprawdzić, ale powinieneś wydębić od każdego z graczy PW z tekstem: "potwierdzam, że mam ukończone 18 lat." Jeżeli ktoś skłamie, to on dopuścił się oszustwa, którego ty nie musisz (nie masz jak) sprawdzać. To przypomina zbieranie oświadczeń o zgodzie na uczestnictwo w konwencie... Wszyscy wiedzą, że 90% oświadczeń nigdy nie widziało rodzicielskiego oka, ale... organizator jest kryty.

Gdyby rozstrząsać to od tej strony (znaczy prawnej) to w obecnym stanie forum znaczek "+18" robi więcej złego niż dobrego. IMHO. Z jednej strony - nie ma żadnego mechanizmu kontrolnego, czy blokującego dostęp osobom niepełnoletnim. Z drugiej strony - zarówno gracze "pozwalaja sobie na wiecej" w takiej sesji, a czytający zaglądają do nich w pierwszej kolejności (bo zakazany owoc smakuje najlepiej).

Problemem jest:
Cytat:
tamten chłopak - bardzo dojrzały intelektualnie, świetnie piszący - miał wtedy cos koło 15 lat
ja się zgadzam, że jest wielu graczy mających mniej niż magiczne X lat; którzy są świetni w RPG - mają ciekawe pomysły, potrafią odgrywać postać. Problem zaczyna się w tematach podbramkowych: seks, religia, przemoc... zwłaszcza kiedy trzeba postawić sie w opozycji do reszty. Człowiek nie dojrzewa równocześnie we wszystkich sferach - pełnoletniość ma tylko dać jakiś wyznacznik - "możesz podejrzewać, że potrafię zaakcentować swoje tematy tabu".
 
Aschaar jest offline