Wątek: +18
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2010, 13:07   #15
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tadeus Zobacz post
Huh. A od kiedy książki z nawet ekstremalnymi ilościami twardego seksu i przemocy mają jakąkolwiek kategorię wiekową?
Książki również mają pewne ograniczenia co do dostępności, a także kategorie wiekowe. I nie mówię tu o bibliotekarkach, które nie powinny wypożyczać młodocianym książek z nieprzyzwoitą dla danego wieku treścią W księgarniach książki zawierające ekstremalne opisy seksu i przemocy są po prostu foliowane i nierzadko są na nich znaczki +18 lub informacja, że są przeznaczone dla osób dorosłych. Tak było, gdy kupowałam książkę "Przenajświętsza Rzeczpospolita" - kupowałam w ciemno, bo nawet nie mogłam przeczytać kilku zdań z powodu folii zabezpieczającej. Książki takie są też nieraz stawiane na specjalnie oznakowanych półkach (empiki i inne tego typu księgarnie).

Moim skromnym zdaniem, nawet jeśli takie znaczki przy sesjach nie mają żadnego zastosowania w prawie, to i tak nie zaszkodzą. Nikomu się krzywda nie dzieje, gdy taki znaczek umieści, a przynajmniej wiadomo czego można się po sesji spodziewać, na co ewentualnie można się w niej natknąć - nawet z mojego punktu widzenia, choć jestem już pełnoletnia, nie zawsze mam ochotę przeczytać lub zobaczyć to czy owo. Oczywiście umieszczanie takiego znaczka "na wyrost" też jest przegięciem, wiadomo, w każdej sesji może znaleźć się scena miłosna czy kogoś wyobraźnia poniesie i opisze bardziej krwawe morderstwo. Jak zwykle chodzi o jakiś złoty środek i zdrowy rozsądek.
 
Milly jest offline