Wątek: +18
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-11-2010, 14:15   #16
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał kanna Zobacz post
Ksiązki nie, ale filmy, strony, czy nawet gry - tak. My możemy uwazac, co chcemy, ale przepisy prawne sa jasne w tej sprawie.
Filmy, zdjęcia i gry tak, ale strony? Raczej tylko te, na których są filmy i zdjęcia

@Milly. Przyznam, że nigdy w życiu się z czymś takim nie spotkałem, a Empiki kojarzę raczej z wciśniętych wszędzie "promocyjnych" stojaków z otwartą i bogato zdobioną zdjęciami kamasutrą i innymi "masażami partnerskimi"

Oczywiście na książkach bywają też komentarze, jakie to one nie są kontrowersyjne i dla dorosłych, ale poza działaniem reklamowym nie jest to związane z żadną oficjalną kategorią - bo takiej (o ile wiem) oficjalnie w Polsce nie ma.

Co innego pojedyncze księgarnie i stowarzyszenia rodzicielskie - nie wątpię w to, że podobnie jak opiekuńcze, szkolne bibliotekarki starają się kontrolować to co dają w ręce młodych - ale to raczej na własną rękę i wedle uznania.

Jeszcze nigdy na żadnej książce nie widziałem oficjalnej kategorii wiekowej, która miałaby oparcie w polskim prawie. A może ja po prostu nie czytam porządnej literatury dla dorosłych?

Moim zdaniem nie ma co popadać w paranoję, bo niedługo z tej przesadnej troski zaczniemy myć dzieci w rękawiczkach i bić fotografów po parkach.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 18-11-2010 o 14:24.
Tadeus jest offline