Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-11-2010, 19:26   #23
Delta
 
Delta's Avatar
 
Reputacja: 1 Delta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znanyDelta wkrótce będzie znany
Hm. Mam (nie ja jedyny jak się okazało) pewne obiekcje co do Twojego sposobu odpisywania, który szczególnie ujawnił się w ostatnim poście. A mianowicie do podejmowania decyzji za graczy, i to nie tylko w drobnym stopniu, ale już we wręcz poważnym. Fajnie, że wybiegłeś trochę do przodu z wątkiem, ale bez przesady, sesja nie polega na opisywaniu wszystkiego za wszystkich, bo równie dobrze mógłbyś napisać całą opowieść do końca bez naszego udziału. W jednym poście.
Nie mam nic do delikatnych sugestii, które możesz podsuwać postaciom, w stylu nagłego przeczucia albo przelotnej myśli. Ale żebyś opisywał za nas jak nasza postać zareagowała, co pomyślała i co potem zrobiła, to już trochę za dużo. Zabierasz nam naszą robotę Co gdyby któryś z graczy zaplanował sobie coś innego niż Ty akurat opisałeś? Gdyby Trash nie zechciał się podzielić swoim odkryciem z resztą grupy, gdyby Arden postanowił odłączyć się od reszty podczas wspólnego przeszukiwania okolicy, gdyby wszyscy zdecydowali, że to nie Tessa zostanie na statku, a Lucien... Można wymieniać tak w nieskończoność, ale pointa jest taka, że zbytnie ingerowanie w postacie graczy jest złe, bo po prostu ogranicza. A ograniczenia są złe.
I nie, nie przemawia do mnie argument, że MG ma zawsze rację, bo dyktatura też jest zła :P

To tak w ramach konstruktywnej krytyki, żeby uniknąć spięć później.
 
__________________
"I would say that was the cavalry, but I've never seen a line of horses crash into the battle field from outer space before."
Delta jest offline