Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2010, 18:17   #17
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Nie chciałbym być sceptykiem, jednak wiem jaka jest droga od "mam pomysł" do "scenariusz" zwłaszcza "scenariusz, który można komuś dać". Zaletą gotowych scenariusz jest to, że są dokładnie opisane - przewidziano wszystkie możliwości, reakcje, opcje, NPCów, lokacje... Jeżeli ktoś ma czas na takie porządne rozpisanie przygody to świetnie. Mnie przynajmniej bardzo źle prowadzi się z "pomysłu", gdzie podczas sesji trzeba "dorabiać" NPCów, lokacje, etc... Ciężko kontroluje się spójność sesji i logikę w "nie swoim pomyśle".

Sam pomysł jednak wydaje się ciekawy i przydatny zwłaszcza dla mniej doświadczonych GMów. Bo mam wrażenie, że starzy wyjadacze znajdują się właśnie w sytuacji mam więcej pomysłów niż czasu na prowadzenie.



Może umieścić taką przygodę / zarys na przygodę / cokolwiek jako normalny wątek? Istniałaby wtedy szansa na przedyskutowanie tego pomysłu...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem