Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2006, 09:30   #28
Tom Atos
 
Tom Atos's Avatar
 
Reputacja: 1 Tom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputacjęTom Atos ma wspaniałą reputację
Vincenzo :

Florentyńczyk zaczynał mieć powoli dość tej całej sytuacji. Inkwizytor zaczynał być impertynencki, a Gabriel udawał przygłupa. Medici był cierpliwy i miły, ale potrafił też być władczy. Zwłaszcza w chwili gdy go lekceważono, a uprzejmość mylono ze słabością. Spiorunował wzrokiem inkwizytora i wycedził wolno i wyraźnie :
- Zapewniam, że znam oficjalnÄ… wersjÄ™ Å›mierci Leonarda. – zaakcentowaÅ‚ sÅ‚owo „oficjalnÄ…” – Skoro jednak inkwizycja pofatygowaÅ‚a siÄ™ zbadać ciaÅ‚o, to zakÅ‚adam iż macie wÄ…tpliwoÅ›ci co do tej wersji. Teraz zadam pytania i mam uzyskać na nie odpowiedź. JeÅ›li ich nie otrzymam, wyjaÅ›nienia zÅ‚ożycie przed Ojcem ÅšwiÄ™tym. I zapewniam że bÄ™dziecie siÄ™ musieli gÄ™sto tÅ‚umaczyć. Zatem MoÅ›ci Inkwizytorze dlaczego chcieliÅ›cie zbadać ciaÅ‚o Leonarda ? SkÄ…d powziÄ™liÅ›cie podejrzenie, iż zgon nie jest naturalny ? PrawdÄ™ proszÄ™.
Odwrócił się w stronę medyka :
- A ty bracie Armelu jaką podejrzewasz przyczynę śmierci da Vinci. Tylko Mi się nie zasłaniaj niewiedzą, bo mnie naprawdę zirytujesz. Jeśli nie masz pewności mów o swoich podejrzeniach, bo na mękę Naszego Pana nie zginął przecież od zadrapań. Skoro robimy oględziny ciała, to chcę usłyszeć wnioski.
Vincenzo założył ręce na piersi dumnie podnosząc głowę i ciskając wzrokiem pioruny.
- Mówcie !
W myÅ›lach zaÅ› dodaÅ‚ inne pytanie. „Ciekawe po co im byÅ‚ potrzebny medyk, skoro sekcjÄ™ przeprowadza ten stary inkwizytor. CoÅ› mi tu krÄ™cÄ…”.
 
Tom Atos jest offline