Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2010, 01:57   #2
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Pomysł bardzo fajny, podoba mi się

Pozwolisz, że skupię się na tym fragmencie:
Cytat:
Napisał Qumi
- na całym Faerunie obowiązuje dzika magia, rzut 1k20, od 1-7 efekt dzikiej magii
Daje to 35% szans na efekt dzikiej magii. Całkiem nieźle, ale myślę że dodatkowo trzeba by zredagować stosowną tabelę efektów dzikiej magii, bo ta która jest w Przewodniku Mistrza Podziemi (wersja 3.5) się po prostu nie nadaje. Czemu?
"Efekt dzikiej magii: czar działa normalnie" - szansa 26%. Moim zdaniem to kpina.

Dzika magia daje po prostu nieograniczone możliwości. Właściwie ostatnio chciałem napisać własną tabelę, ale potem zapomniałem i jakoś tak wyszło... że jej nie napisałem...

Dodatkowym efektem (niezwiązanym z rzucanymi czarami) mogłyby być częściej występujące wynaturzenia np. athache, albo ożywione przedmioty. Wystarczy w tej kwestii pomyśleć o tej magii jak o promieniowaniu radioaktywnym

Inna sprawa jest taka, że z mechanicznego punktu widzenia spora większość graczy:
a) nie grałaby magami;
b) jakby już nimi grali to "tylko i wyłącznie" Czerwonymi Czarodziejami.
Więc żeby to działało, trzeba by czarodziejom "dać coś w zamian"

Jeszcze inna sprawa, że w tym nowym świecie wszystkie elfy, orkowie, krasnoludy i wszystko co widzi w słabym świetle/ciemnościach byłoby w naturalny sposób uprzywilejowane. Myślę, że w takim wypadku trzeba by to zrekompensować np. ludziom.

I jeszcze dodatkowa sprawa - co z rasami Podmroku? Jeśli za dnia na powierzchni Słońce nie ma już takiej mocy jak kiedyś to nie byłoby naturalną koleją rzeczy, że np. drowy zaczynają częściej/intensywniej wyruszać na zbroje eskapady? Albo wręcz migrować i zakładać osady?
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 20-12-2010 o 02:02.
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem