Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-12-2010, 19:50   #2
JanPolak
 
JanPolak's Avatar
 
Reputacja: 1 JanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemuJanPolak to imię znane każdemu
Fajnie, że zaczynamy.

Cytat:
Napisał Endless Zobacz post
- i tutaj małe wyzwanie - proszę Was o narrację w pierwszej osobie. Chodzi o to, że ten sposób narracji zwiększa napięcie i dokładniej określa emocje bohaterów, a na nich chciałbym najbardziej się skupić
Czy to jest konieczne? O ile narracja pierwszoosobowa sprawdza się przy dialogach i dosłownie przytaczanych myślach, to już nie przy opisywaniu działań bohatera. W takim wypadku pisząc w trzeciej osobie, możemy postawić się w roli narratora i komentować to, co robi nasz bohater nawet słowami, których on sam by nie użył. Tak myślę, że nasi bohaterowie to jednak dzieciaki i pewnie nie potrafią obiektywnie ocenić samych siebie (przynajmniej mój tak ma ), więc narracja z zewnątrz byłaby wskazana.

Poza tym np. w dialogach:
- Krzyknąłem głośno - szepnąłem - I uciekłem.
Jest mniej zrozumiałe niż:
- Krzyknąłem głośno - szepnął bohater - I uciekłem.

Cytat:
Napisał Endless Zobacz post
- wszystkie dialogi i interakcje z BN tworzycie razem ze mną - możemy pisać je na komunikatorach lub na google documents, co uważam za zręczniejszą opcję. W taki sposób tworzycie też dialogi między postaciami innych graczy.
Czy mamy jakąś wolność w opisywaniu otoczenia i reakcji BNów w codziennych sytuacjach (dialog z kioskarką przy zakupie bajgli itp.), czy wszystko musi być wpierw zaakceptowane przez Ciebie?

Ja jestem dość zielony jeśli chodzi o dialogi przez Google Doca (choć uważam go za świetne narzędzie). Ty otwierasz ogólnodostępny dokument dla wszystkich , czy otwierasz osobne do każdego dialogu, czy gracze mają pisać między sobą, a potem przekazać Ci wynik?

I jeszcze:
Można z góry dostać plan lekcji i nazwiska nauczycieli?
 
__________________
Jestem Polakiem, mam na to papier i cały system zachowań.

Ostatnio edytowane przez JanPolak : 22-12-2010 o 19:56.
JanPolak jest offline