Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-07-2006, 12:46   #117
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Ostatnio pochłonęłam wręcz "Dym i lustra" Gaimana. Nie mogłam się oderwać! Polecam każdemu, kto lubi krótkie, aczkolwiek bardzo treściwe opowiadania, okraszone niekiedy ogromną dawką humoru, niekiedy grozą, a także całkiem sporą ilością erotyki Wielbiciele Cthulowych potworków również znajdą tam coś dla siebie - dwa opowiadania utrzymane w cthulhowej konwencji wręcz rozbudziły we mnie ochotę na jakąś przygódkę w tym systemie.
Jednym słowem - każdy znajdzie coś dla siebie w tym cudownym zbiorze opowiadań (jest tam nawet poezja!). Dodam, że Gaiman wpadł na iście genialny pomysł i na wstępie napisał po kilka zdań na temat okoliczności powstania każdego opowiadania. Kiedy ma się świadomość jak powstawało dzieło, czyta się je jeszcze lepiej, a do tego można się jeszcze bardziej zbliżyć do autora


Obecnie jestem w trakcie pochłaniania "Kłamcy" Jakuba Ćwieka. Książka fantastyczna, aczkolwiek zostało mi kilka stroniczek do końca, więc nie powiem nic ponad to, że jest w niej bardzo dużo świetnego humoru.
Dla "Kłamcy" przerwałam lekturę dzieł Honoriusza de Balzaca - ale ten pan chyba nie bardzo coś mówi wielbicielom fantasy. A ja i tak polecę Wam starego dobrego Balzaca - może Wam się nie raz przydać znajomość środowiska arystokratycznego do sesji
Natomiast w kolejce czeka na mnie "Oblicze Czarnej Palmiry" - trzecia część "Nocnego Patrolu". Już sobie ząbki ostrzę! ;]

BTW - już chyba ze cztery recenzje książek jestem winna LI. Kiedy ja to wszystko napiszę?
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem