Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-12-2010, 18:50   #2
Kenny
 
Kenny's Avatar
 
Reputacja: 1 Kenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodzeKenny jest na bardzo dobrej drodze
Po przeczytaniu twojej sugestii do głowy przyszedł mi jeden pomysł. Stworzyć grupę i od samych podstaw stworzyć nowy system rpg. Od samych podstaw. Zacząwszy od bogów a skończywszy na tym jak wyglądają potwory w tworzonym świecie. Jednak aby coś takiego osiągnąć potrzeba ludzi z niebywałą wyobraźnią i chęcią do pracy których w dzisiejszych czasach jest coraz mniej. Jednak przyznaje ci rację w tym co tu nakreśliłeś. Mi też brakuje systemu rpg który odchodził by od dzisiejszych norm. Znam motywy muzyczne przy których odpływam we własny świat. Właśnie dzięki czemuś takiemu powstają wspaniałe sesje rpg jednak teraz ludzi to nie obchodzi. Bo po co pisać teraz słowne rpg skoro łatwiej pójść do sklepu i kupić pierwszą lepszą gre oznaczoną gatunkiem rpg. Kiedy to widzę ogarnia mnie niechęć do takich ludzi. Czyż ideą gier rpg nie jest aby wprowadzić gracza w fikcyjny świat tak aby go polubił i zatęsknił za nim gdy gra/sesja zostanie zapomniana. Właśnie tak miałem kiedy po raz pierwszy zagrałem w grę "Doom". Przyznaję że nie jest ona grą rpg jednak posiada coś w sobie dzięki czemu została w sercach prawdziwych graczy. Znam ludzi którzy do dziś się z nią nie rozstają. Znam ludzi którzy wchodzą do sklepu w poszukiwaniu ciekawej gry lub książki a wychodzą z pustymi rękami oraz zniesmaczeniem na twarzy. Właśnie tak dzisiaj prezentują się gry i książki. Twórcom ich już nie chodzi o to aby wciągnąć czytelnika/gracza w swój niezwykły świat tylko o to aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Ludzie którzy zasmakowali dawniej prawdziwych gier i książek gdzie twórcom nie zależało na pieniądzach tylko żeby porwać na nią czytających lub grających w nią osób, wiedzą że nie ma w dzisiejszych czasach świata który porwał by tak jak te kreowane kiedyś. Wymieniać takich gier/ książek można dużo. Przykładowymi mogą być chociażby Boska komedia lub Prince of Persia. Gdzie dumę zyskało się kiedy przeszło cię całą grę w godzinę. W dzisiejszych czasach mniejszość autorów wie czym jest tak naprawdę klimat. Osoby które mogę pochwalić to chociażby Stephen King lub panowie z BioWare którzy nie robią liniowej gry z tępą fabułą tylko jeśli zabiorą się do tworzenia to oddają bohaterowi całe uniwersum do dyspozycji. Takim właśnie przykładem jest Call Of Duty : Modern Warfare 2 która zawierała w sobie ciekawą fabułę pełną akcji i nagłych zwrotów niej. W moich oczach zmieniło się gdy na rynek wyszło Call Of Duty : Black Ops. Mimo iż również ma ciekawą fabułę stało się tępą strzelaną gdzie postacie straciły swoją świetność a graczom zależało tylko na tym aby wygrywać z innymi. Dziś obecnie nie gram już prawie w żadną grę która powstała w dzisiejszych czasach. Gdybyście mogli zobaczyć moją radość gdy dowiedziałem się że powstaje remake Wolfenstein'a a następnie moją zawiść gdy w niego zagrałem. Mimo iż bym to ten sam Wolfenstein co kiedyś jednak z nową oprawą graficzną to nie było to coś co mnie zadowoliło. Z chęcią wspominam teraz czasy gdy do zadowolenia ludzi wystarczyła gra 8 lub 16-bitowa. Podsumowując to wszystko pragnę stwierdzić że nikt już się nie stara o porwanie gracza tak jak kiedyś. To był by mój koniec wypowiedzi. Aż mi się łezka w oku kręci kiedy przypomnę sobie o grach w które grałem kilka lub nawet kilkanaście lat temu.

Pozdrawiam Kenny.
 
__________________
Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.

Ostatnio edytowane przez Kenny : 30-12-2010 o 19:21.
Kenny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem