Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-12-2010, 01:20   #3
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Cytat:
Qumi napisał:
Ogólnie to taki Earthdawn przeniesiony do FR z tego co kojarzę?
Ogólnie masz rację , choć nie do końca.
Założenia świata powstały, gdy mój kolega po wakacjach w Anglii przywiózł (co prawda tylko w głowie) recenzję Earthdawna, którą przeczytał w jakimś piśmie.
To było lata temu i nie mieliśmy wtedy dostępu do podręcznika. I tylko na podstawie tego co zapamiętał kolega stworzyliśmy własną wersję.
Dodaliśmy coś od siebie i graliśmy. Z biegiem czasu system ewoluował i obecnie przypomina wspomnianego Earthdawna, ale ma też wiele elementów (nie powiem oryginalnych, bo to by było kłamstwo) różniących go od tego systemu.
Gracze będą mogli odkryć te "elementy" w trakcie sesji.

Cytat:
Qumi napisał:
Co z cienistym splotem i splotem ogólnie?
Ogólnie tak jak napisałem większość mieszkańców Znanego Świata nie ufa magii i nawet się tym tematem nie zajmuje. Różni magowie prowadzą swoje badania i mają swoje teorie, ale bohaterowi graczy mają o tym mgliste pojęcie (jakieś plotki, własne przypuszczenia i badania) Jedno jest pewne rytuał, który został przeprowadzony poczynił wielkie szkody w splocie i w jakiś sposób go skaził (czary prawie zawsze, wcześniej czy później przyciągają Maszkarony, czary nie zawsze działają tak jak powinny).
To tyle jeżeli chodzi o wiedzę postaci. A jeżeli pytasz jako gracz zainteresowany światem, to zapraszam do lektury sesji, przyniesie ona na pewno jakieś teorie i przypuszczenia na temat tego co się stało.

Cytat:
Qumi napisał:
Jak z psioniką? Co z innymi bogami?
Psionice mówimy stanowcze NIE!
Inni bogowie pojawiają się w świecie bardzo rzadko. Są jednak obecni, gdyż wysłuchują modlitw swych wyznawców.
Większość mieszkańców czci jednak bóstwa, które pomogły im w czasie Pogromu. Głównie Helma, ale także Chauntea. Co się stało z innymi bogami i dlaczego tak niechętnie odwiedzają Znany Świat? Nie wiadomo.

Cytat:
Qumi napisał:
Jaki poziom postaci? Jak z atrybutami? Jaki charakter postaci?
Tworzycie postacie pierwszopoziomowe. Na tych co się dostaną do sesji czekają jednak nagrody (o nich na razie sza)
Nie wiem co masz na myśli pytając o atrybuty. Sprecyzuj proszę pytanie.
Co do charakteru postaci to nie robię żadnych ograniczeń (poza tym, że nie wolno grać Czarnymi Ludźmi, czyli absolutnym wcieleniem zła).
Drużyna graczy nie musi się wcale lubić i działać wspólnie. Jedyne co na początku was łączy to chęć zaciągnięcia się na latający drakkar.
Pan Thrall może wybrać zarówno dobrego paladyna, jak i złego barbarzyńcę.

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi usatysfakcjonowały cię.

Na koniec moje pytanie.
Twoje zainteresowanie jest świadectwem tego, że myślisz o wzięciu udział w sesji, czy tylko interesuje cię świat przedstawiony.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline