Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-12-2010, 11:39   #5
Arsene
 
Arsene's Avatar
 
Reputacja: 1 Arsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwuArsene jest godny podziwu
Nowa Fantastyka. Dobra, pomysł fajny bo przecież każdy lubi tworzyć coś własnego. Tylko po co odrzucać wszelkie fantastyczne schematy ? Ja uważam że ciekawe są nie światy gdzie fantastyka jest najzupełniej nieporównywalna do niczego, ale tak jak w chociażby Warhammerze spotkamy klasyczne krasnoludki i elfy ale także niestworzone bestie chaosu, skavenów, lizadrmenów (czy jak to się tam pisze, wszyscy powinni wiedzieć co mam na myśli ) czy krasnoludki chaosu. Także ja nie jestem za odrzucaniem CAŁEJ fantastyki, ale za mieszaniem jej z nowymi rzeczami i dodawaniem do niej czegoś od siebie.

Podani przez ciebie zodialudzi czy jakoś tak to ... no cóż, dla mnie to troszkę słabe. Wygląda jakby było robione na siłę tylko po to, by było. Nie podoba mi się to, ale cóż, możliwe że to tylko kwestia praktyki. Wspomniane połączenie krasnoludów i chaosu jest całkiem dobre. Albo jak to JanPolak wspomniał "napoleońskie wojsko złożone z Indian dowodzonych przez Lisza". Elementy sobie obce a jednak tworzące jakąś całość. Ci zodialudzie nie są dla mnie stworzeni z elementów sobie obcych (bo z czym skojarzyć znaki zodiaku jak nie z ludźmi, nie ?) i sam temat był już pewnie 9999 razy w fantastyce/sci-fi.

No, to tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu własnego świata :P Też coś tam tworzę więc wiem, że to nie jest to łatwe.

Edit:
Kenny, jak już jesteśmy przy grach to przeczytaj co napisałeś bo sam sobie przeczysz. w CoD:MW2 nie mamy do dyspozycji całego świata tylko wykonujemy grzecznie misję po misji (a to że są ciekawe i nieprzewidywalne to inna sprawa, mimo to jednak kto i ile by nie grał SKOŃCZĄ SIĘ TAK SAMO). Po drugie Wolfenstein to nie jest ten sam, 16bitowy Wolfenstein [mniemam iż mówisz o NOWYM Wolfie, nie RCTW] i nie można tego do siebie porównywać. W starym łaziłeś po podziemiach i tak dalej, a w nowym MASZ WŁAŚNIE OTWARTE UNIWERSUM, sam decydujesz jaką misję i gdzie zrobisz. I jeżeli uważasz, że autorzy gier dzielą się na tych co chcą robić kasę i na tych co oddają klimat to się mylisz. Można to ze sobą łączyć, zobacz chociażby Blizzarda. Na WoWie robią kosmiczną kasę, a D3 robią od kilku lat. Po co ? Żeby oddać w pełni klimat, zadbać o każdy szczegół. Najbogatsza firma w branży i klimat ... kto by pomyślał. Pozdro!
 
__________________
Także tego

Ostatnio edytowane przez Arsene : 31-12-2010 o 11:46.
Arsene jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem