Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-12-2010, 14:16   #9
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał JanPolak Zobacz post
Gdyby tysiące graczy dorzuciło tysiące pomysłów, to spłodziliby niestrawną pulpę nietrzymającą się w jednych ramach. Jak ci moi trójnodzy zjadacze bogów. Bo najpierw musi być ogólna koncepcja, potem szczegółowe pomysły.


Oj była germanizacja, dzieci wrześniowe w wozie drzemały i nie rzucim ziemi... Tylko gdzie tu fantastyka?


Ja? Czemu ja? To Ty chcesz tworzyć Nową Fantastykę, ja podałem przykład mało wyeksplorowanego motywu do wykorzystania.
Krótko, bo trochę nie mam czasu, ale na to chciałbym odpowiedzieć jeszcze teraz:

1. Nie chodzi o stworzenie czegoś jednego, zupełnie nie zrozumiałeś. Niech każdy wymyśli coś swojego nie żeby łączyć to z kimkolwiek, ale po prostu, żeby powstało coś nowego. Nie jedno "coś", ale przynajmniej jedno "coś" na każdą wspomnianą osobę, którą interesuje fantastyka.
2. Germanizacja to właśnie tolkienowskie i warhammerowskie (jeśli dla ciebie to takie odmienne) pomysły wtłaczane do głów wszystkim (lub olbrzymiej większości), którzy stawiają pierwsze kroki w rpg fantasy. Nie mówię, że Warhammer nie jest fajny - mówię po prostu, że propaguje kulturę germańską, narzuca ją. "Warhammer nie stara się być odmienny na siłę, bo dzięki temu jest zrozumiały dla czytelnika pobieżnie interesującego się fantastyką" czyt. dla osoby pod wpływem germanizacji fantastyki dla ogółu
3. Ty, bo wpadłeś na taki pomysł. Bo powinieneś go rozszerzyć. I pokazać co z tego wyjdzie. Chyba, że zupełnie nie czujesz potrzeby wnoszenia czegoś do świata, nie chcesz nic zmieniać.
4. To z zodialudźmi to tylko drobny przykład oryginalności, odmienności od utartych schematów.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem