Wątek: Nowa Fantastyka
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2011, 20:54   #41
Kachimi
 
Reputacja: 1 Kachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znany
Często motywy jakiekolwiek przyjmują się bo są łatwe i proste. Przyswajamy coś co jest tak proste, że aż fajne. Nie zagłębiam się dalej w sumerów i im podobnych.

Anonimie... Prowadzisz troszkę antytolkienowską kampanie. Po części zgadzam się z tym, że motywy elfów, krasnoludów itd są już przeżyte. Powiedziałbym, że DnD i Warhammer eksploatują materiał niemalże całkowicie. Światy są fajne i grywalne. Przyznam też, że powtarzające się wciąż motywy elfów, krasnoludów etc są fajne ale przejedzone. Ja lubię świat WFRP za elfy i całokształt. Jakbym miał w coś grać w fantasy to właśnie młotek i właśnie elf. Nie mniej brakuje świeżości w Fantasy RPG.

Widzę, przynajmniej tak mi się zdawało, że chcesz stworzyć coś NOWEGO, INNEGO. Świetnie. Chętnie służę pomocą w każdym zakresie. Na potrzeby ewentualnej pomocy mogę nawet zagłębić się w mitologię sumerów. Nie mniej doszliśmy tutaj już (lub wy doszliście) do tego, że Tolkien zły/dobry, że elfokrasnoludoniziołkoludzie źli/dobrzy. Teraz myślę, żeby ktoś wziął się za tworzenie.

Chcesz "Nowej Fantastyki"? Stwórz ją! Ot moje zdanie.

PS: Przyznam się bez bicia, że tworzę świat fantasy - jestem w fazie obmyślania świata, smaczków, magii, ras/klas/ludów. Sporo jest już w głowie.
Powiem tylko, że świat oparty głównie/częściowo na mitologi nordyckiej lecz jakby plemiona są bardzo zróżnicowane.
 
Kachimi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem