Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2006, 12:59   #1
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Jak powstają neutralni Czyści?

[center:70166c63c2]Jak powstają neutralni Czyści?[/center:70166c63c2]

Starcia Stron odbywają się w różnych częściach kosmosu, tam, gdzie do nich dochodzi powstają neutralni Czyści jako wynik bitwy. Neutralni Czyści mają w pewien sposób Świadomości i osobowości związane z miejscem, gdzie powstali. Wchłaniają aurę i esencję tamtego miejsca, jego sens, tzn. utrzymują się z Kwintesencji i Haustów powstałych w takim miejscu.

Przyjrzyjmy się bliżej powstawaniu Neutralnej Strony. Weźmy przykład dwóch walczących Sił w pewnym lesie mieszanym Ziemi. Świetlisty i Odcień walczą w cieniach drzew, atakując siebie świetlanymi i smolistymi kulami. Miejsce do tej pory było nieświadome, nie posiadało Światła. Jest więc umownie określone, że jest w Ciemności, gdyż jest nieświadome swojego istnienia.

W wyniku Starcia dwóch Sił dochodzi do wypływania Świadomości z Czystych. Kule światła i smoły zawierają cząstkę istnienia Nietykalnych. Te cząstki trafiają w pobliskie drzewa, które uzyskują splugawioną lub oczyszczoną Świadomość. W ten sposób stają się świadome swojego jestestwa.

Nie potrafią wybrać odpowiedniego materiału, nie potrafią wybrać pomiędzy oczyszczoną, a splugawioną Świadomością, gdyż na początku nie znają jej wszystkich właściwości; nie są pełnią. Poznają tylko część właściwości i są jak Dzieci Świadomości. Nie znają jeszcze wszystkich reguł gry i świadomego życia.

Ponieważ nie mogą wybrać, mieszają splugawioną i oczyszczoną Świadomość. Dochodzi do fuzji dwóch Sił w nich, w wyniku czego powstaje jestestwo, które składa się i z Wyższego Ja, ducha oraz z Niższego Ja, Bestii. Przesiąknięte zostają w równym stopniu Ciemnością i Światłem.

Neutralni Czyści są złożeni właśnie ze splugawionej i oczyszczonej Świadomości, podczas gdy Czysty Światła odrzuca i wyrzuca z siebie splugawioną Świadomość oraz Czysty Ciemności odrzuca i wyrzuca z siebie oczyszczoną Świadomość. Neutralna Strona składa się w równym stopniu ze splugawionej, jak i z oczyszczonej Świadomości, odrzucając jedną lub drugą skrajność.

Najczęściej Neutralni Czyści wyglądają jak połączenie obu Sił: mają świetlistą aurę, ale ciemne, jakby splugawione ciało. Tak wyglądają drzewa po walce dwóch Sił. Stają się Świadome i to ich pierwszy krok do drogi do pełnej Świadomości. Stają się one czymś pomiędzy Światłem, a Ciemnością.

Od teraz ten las żyje swoim własnym życiem. Wiązanka Kwintesencji to właśnie istota. Samodzielny byt, który od tej pory zaczyna się kształtować. Gdy osiągnie rozwój, w którym wytworzy swoją osobowość, zacznie podróżować, choć zawsze będzie związany z miejscem, gdzie powstał.
 
Solfelin jest offline